Ви отримали нашу картку від фонду?

Ви отримали
нашу картку від фонду?

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Cinkciarz.pl najdokładniejszy na świecie w prognozie kursów Ameryki Łacińskiej i Zatoki Perskiej

12 lip 2016 10:21|Cinkciarz.pl

Umacnia się pozycja serwisu Cinkciarz.pl w elitarnym gronie instytucji opracowujących najtrafniejsze prognozy kursów walut na świecie. Polska spółka zajęła pierwsze miejsca w kolejnych kategoriach prestiżowych zestawień Bloomberg Ranks.

Wyniki rankingu publikowane przez wpływową agencję prasową Bloomberg za drugi kwartał 2016 r. ugruntowały wysoką pozycję prognoz przygotowywanych przez Cinkciarz.pl. Analitycy jednego z największych polskich kantorów wymiany walut online byli w ostatnich miesiącach najlepsi na świecie w typowaniu kursów walut zarówno krajów Ameryki Łacińskiej, jak i Zatoki Perskiej. W artykule opublikowanym m.in. na portalu Bloomberg, specjaliści z Cinkciarz.pl są cytowani jako “obecnie najdokładniejsi” i “czołowi analitycy regionu”. Te tytuły nie są dziełem przypadku. Spółka na uznanie zasłużyła sobie utrzymywaną od dłuższego czasu trafnością publikowanych analiz, a jej przewidywania dotyczące wahań kursów walut z całego świata sprawdzają się z imponującą regularnością. Tylko w 2015 r. w rankingu trafności prognoz walutowych Bloomberg przyznał Cinkciarz.pl aż osiem wyróżnień za pierwsze oraz trzy wyróżnienia za drugie i trzy za trzecie miejsca.

Przypomnijmy, że już w pierwszym kwartale 2016 r. Cinkciarz.pl wyprzedzał precyzyjnością swoich przewidywań dotyczących walut krajów Ameryki Łacińskiej tak uznane marki świata finansów, jak bank inwestycyjny Morgan Stanley. Aktualne wyniki rankingowe mogą jednak napawać analityków jeszcze większą dumą. W drugim kwartale 2016 r. obronili oni pierwszą pozycję na liście autorów najtrafniejszych prognoz, tym razem zostawiając w tyle choćby specjalistów z amerykańskiego holdingu Wells Fargo czy japońskiego Mitsubishi UFJ Financial Group. To jednak nie koniec listy ich aktualnych osiągnięć. Cinkciarz.pl utrzymuje równie mocną pozycję w prognozach kursów walut krajów Zatoki Perskiej. W przypadku tego regionu zajął pierwsze miejsce drugi raz z rzędu.

Aline Oyamada i Filipe Pacheco, publicyści Bloomberga, w artykule poświęconym perspektywom wyhamowaniu gwałtownego wzrostu wartości walut Brazylii i Chile odnotowanego wskutek Brexitu, przytaczają słowa analityka Cinkciarz.pl, Marcina Lipki. Wskazuje on na wyhamowanie pozytywnego wpływ Brexitu na waluty krajów Ameryki Łacińskiej. Lipka spodziewa się w najbliższych miesiącach możliwego spadku kursu brazylijskiego reala oraz peruwiańskiego sola w stosunku do dolara. Wśród potencjalnych przyczyn specjalista serwisu wymiany walut wskazuje m.in. możliwe efekty coraz bliższej decyzji amerykańskiej rezerwy federalnej o podwyżce stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych oraz spadku popytu na surowce eksportowane przez Brazylię i Chile. Obserwacjom warszawskiego analityka warto poświęcić uwagę, gdyż jego zespół utrzymuje silną pozycję nie tylko w prognozach poświęconych całym regionom, ale także w przewidywaniach dotyczących konkretnych par walutowych.

O wzrostowej tendencji trafności analiz Cinkciarz.pl może świadczyć chociażby awans serwisu z trzeciej na drugą pozycję w przewidywaniach kursu wona koreańskiego. Analitycy polskiego serwisu konsekwentnie bronią swojej pozycji również jako najlepsi progności kursu ukraińskiej hrywny. Już od pół roku są w tym najlepsi na świecie, utwierdzając reputację polskiego serwisu wymiany walut jako cenionej instytucji analitycznej. Dodatkowo typowania ekspertów dla pary walutowej dolar amerykański i nigeryjska naira zajęły pierwsze miejsce, a typowania dla pary dolar amerykański i nigeryjska naira – drugie.

12 lip 2016 10:21|Cinkciarz.pl

Zobacz również:

5 lip 2016 12:52

Wakacje w Polsce? Tańsze i bezpieczniejsze niż myślisz

29 cze 2016 15:18

Zanim zaczniesz pracę za granicą [DZIESIĘĆ PRAKTYCZNYCH WSKAZÓWEK]

27 cze 2016 10:56

Cinkciarz.pl udostępnia usługę przekazów pieniężnych z Wielkiej Brytanii do Polski

24 cze 2016 9:41

Paniczna reakcja na rynkach walutowych. Co dalej ze złotym? [BREXIT]

20 cze 2016 12:40

Brexit: niebezpieczny dla Polski, fatalny dla złotego [ANALIZA CINKCIARZ.PL]

8 cze 2016 10:36

Pięć mitów o ratingach [ANALIZA CINKCIARZ.PL]

Atrakcyjne kursy 27 walut