Ви отримали нашу картку від фонду?

Ви отримали
нашу картку від фонду?

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Cinkciarz.pl otwiera drzwi: wiele oferuje i wiele wymaga

4 maj 2017 9:12|Cinkciarz.pl

Ten, kto dostaje się na praktyki IT w Cinkciarz.pl, już może sobie pogratulować pierwszego zawodowego sukcesu. Działająca prężnie zielonogórska firma informatyczna zaprasza do udziału w programie letnich praktyk. Stałą współpracę zaproponuje tym adeptom sztuki programowania, u których dostrzeże odpowiednie umiejętności, nieprzeciętne predyspozycje i potencjał do objęcia posady na etacie.

Droga do praktyk zaczyna się od spotkania w siedzibie głównej Cinkciarz.pl, które daje okazję, aby od środka zobaczyć, jak wyglądają prace nad realizacją innowacyjnych projektów. Podczas prezentacji aplikacji i urządzeń mobilnych, na które także tworzone jest oprogramowanie, można przekonać się, z jak ambitnymi wyzwaniami przyjdzie się zmierzyć przyszłemu programiście. Pierwszym etapem weryfikacji umiejętności jest test dotyczący podstaw programowania i konkretnego języka, zgodnego z zainteresowaniami kandydata. Dobry wynik z testu daje przepustkę do rozmowy kwalifikacyjnej. Jeśli po niej padnie propozycja, można się przygotowywać do skoku na głęboką wodę.

Programować każdy może…

Na starcie Cinkciarz.pl wymaga od chętnych elementarnej znajomości choćby jednego z języków programowania (Java, C#, PHP, JavaScript, Swift). To kluczowe kryterium selekcji. Studenci informatyki nie są zatem jedynymi adresatami zaproszenia. Umiejętności liczą się bardziej niż kierunek kształcenia.

- Równie dobrze możemy przyjąć informatyka, matematyka, humanistę lub nawet kogoś, kto w ogóle nie studiuje, pod warunkiem, że już opanował podstawy programowania i ma ambicję, by nauczyć się znacznie więcej. Oczekiwania firmy idą jednak dalej. Oczekujemy także samodzielności oraz gotowości do podjęcia stałej współpracy - informuje Piotr Sys z działu HR w Cinkciarz.pl.

Bezcenne doświadczenie i cenne wynagrodzenie

Praktykant od początku stanie się częścią zespołu developerskiego i ze wsparciem team leadera oraz doświadczonych specjalistów weźmie udział w realizacji bieżących zadań firmy. Na pewno nie zostanie wtłoczony do sztucznie utworzonej grupy dla początkujących programistów, nie będzie też parzył kawy czy obsługiwał kserokopiarki. Zapozna się z najnowszymi rozwiązaniami i trendami branży oraz będzie doskonalił swoje umiejętności programistyczne, by po trzymiesięcznym cyklu przygotowawczym mieć szansę objęcia posady junior developera. Jedną z interesujących perspektyw dla praktykantów może być udział w rozwijaniu projektów związanych ze sztuczną inteligencją opartych na Big Data.

- Zależy nam na osobach, które chcą osiągnąć coś więcej niż zaliczenie dla formalności miesięcznej studenckiej praktyki. Stawiamy wymagania, ale też sporo oferujemy - podkreśla Piotr Sys.

Najcenniejsze, co można zyskać w programie praktyk, to doświadczenie zawodowe przy tworzeniu oprogramowania na potrzeby biznesu, czyli coś, czego nie dadzą żadne wykłady oraz ćwiczenia.

Czas praktyk to także pierwszy krok do niezależności finansowej. Po pierwszym miesiącu Cinkciarz.pl zaprosi wybranych praktykantów na kolejne dwa miesiące wakacyjnej praktyki, tyle że już płatnej, gwarantując w ramach programu po 2 tys. zł netto miesięcznego wynagrodzenia oraz możliwość dalszej współpracy dla tych, którzy zdołają pogodzić nowe obowiązki ze studiami.

W czerwcu może być za późno

Praca nad realizacją innowacyjnych projektów w nowoczesnych technologiach, udział w szkoleniach oraz konferencjach, elastyczne godziny pracy, dostęp do czasopism i firmowej biblioteki, bezpłatne lekcje języka angielskiego, zajęcia rekreacyjne, darmowe bilety na wydarzenia sportowe i świeże owoce - oto niektóre zalety pracy w prężnie rozwijającej się spółce z centralą w Zielonej Górze, biurami w Warszawie i Wielkiej Brytanii oraz biurem reprezentacyjnym w USA.

Osoby, które chcą poprzez program praktyk dołączyć do jednej z najszybciej rozwijających się firm w branży, powinny już dziś przesłać aplikację na adres: [email protected] z dopiskiem “Praktyki 2017” oraz informacjami o swoich umiejętnościach, doświadczeniu i zainteresowaniach poszczególnymi obszarami IT.

- Jesteśmy przygotowani na to, by przyjąć kandydatów od zaraz. Nie warto zwlekać, ponieważ pod koniec czerwca, gdy większość studentów rozgląda się za praktykami, u nas wszystkie miejsca mogą być już zajęte - przewiduje przedstawiciel działu HR Cinkciarz.pl. - W ub.r. ponad 80 proc. praktykantów podniosło swoje kompetencje na tyle, że dostali atrakcyjne propozycje pracy i dziś są ważną częścią ponad stuosobowego zespołu programistów.

 

4 maj 2017 9:12|Cinkciarz.pl

Zobacz również:

2 maj 2017 12:40

Portowcy założyli się z Cinkciarz.pl

2 maj 2017 9:29

Na majówkę i nie tylko: Bornholm - wyspa rowerzystów

28 kwi 2017 10:25

Gdy zarabiasz mniej niż 2 tys. zł, a słyszysz, że średnia to 4,2 tys. [MIT ŚREDNIEJ KRAJOWEJ]

26 kwi 2017 13:00

Kolejny awans Cinkciarz.pl w rankingu “Rzeczpospolitej”

25 kwi 2017 8:30

CNTX Orders – nowa platforma dla klientów korporacyjnych od Cinkciarz.pl

24 kwi 2017 8:59

Zabierz swoje dziecko na mecz piłkarskich Mistrzostw Europy U21

Atrakcyjne kursy 27 walut