Ви отримали нашу картку від фонду?

Ви отримали
нашу картку від фонду?

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Pięć praktycznych rad, dzięki którym tanio kupisz walutę

18 cze 2015 12:37|Cinkciarz.pl

Trafiłeś na świetną ofertę last minute, wybrałeś opcję all inclusive. Zanim jednak wyjedziesz na wymarzone wakacje, musisz jeszcze wymienić walutę. Podpowiadamy jak zrobić to tanio i bezpiecznie.

Pobierz PDF (54.5 kB)

1. Wybierz walutę

Przygotowując się do podróży, należy sprawdzić, jaka waluta obowiązuje w danym kraju. Może się bowiem okazać, że nawet zabierając ze sobą popularne dolary, będziemy mieli problemy.
Dobrym przykładem jest Kuba. Planując podróż do tego kraju, należy kupić euro. Posiadanie dolarów jest niezgodne z miejscowym prawem. Z tego powodu nie możesz nimi płacić w restauracji lub za taksówkę.

2. Kupuj systematycznie

Jeżeli na co dzień nie śledzisz rynku walutowego, wybranie właściwego momentu na wymianę pieniędzy jest bardzo trudne. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem będzie systematyczność.
Planując wyjazd warto robić zakupy partiami, a nie wymieniać całość za jednym razem.
Dzięki takiej ostrożności możemy skorzystać ze sprzyjających zmian kursu. Natomiast jeśli wartość kupowanej waluty wzrośnie, daje nam to szansę na uśrednienie ceny.

3. Wybierz dobry dzień

Jeżeli już zdecydowałeś się na kupowanie walut partiami, efekt będzie znacznie lepszy, jeśli dodatkowo dobrze wybierzesz dzień tygodnia. Jak pokazują statystki, są lepsze i gorsze dni na zakupy w kantorze.
Który jest najlepszy? Złotej recepty nie ma. Podpowiadamy jednak na przykładzie dolarów i euro. Analizując dane od początku 2014 r., można zauważyć, że w tym okresie dolar był najdroższy w piątki. Natomiast najlepszym dniem do kupowania zarówno euro, jak i dolara, był wtorek.

Pięć praktycznych rad, dzięki którym tanio kupisz walutę

  • Tabela pokazuje, jak często dany dzień tygodnia był momentem spadku kursu euro lub dolara do najniższego poziomu w danym tygodniu. Zestawienie na podstawie danych od początku 2014 r.
  • Dane: Bloomberg. Opracowanie: Cinkciarz.pl

 

4. Korzystaj z serwisów internetowych

 

Najlepsze kursy walutowe są oferowane przez kantory internetowe. Największy w kraju serwis wymiany walut Cinkciarz.pl ma w ofercie aż 24 waluty. Ich wymiana w sieci jest tańsza w stosunku do ofert banków lub kantorów stacjonarnych. Co więcej, jest znacznie wygodniejsza i bezpieczniejsza niż kupowanie waluty w tradycyjnym “okienku”.
Z usług serwisów wymiany walut warto korzystać także po powrocie z wycieczki. Wymieniając w Cinkciarz.pl 1 tys. euro na złotówki można zaoszczędzić nawet 276 zł.

5. Zabierz ze sobą kartę walutową

Podróżowanie z gotówką jest stosunkowo niebezpieczne. Pieniądze łatwo zgubić. Możemy też paść ofiarą kradzieży. Z kolei płacenie za granicą kartą kredytową, przypisaną do konta w złotówkach, po prostu się nie opłaca.
Zdecydowanie lepszym pomysłem są karty walutowe. Takie rozwiązanie pozwala sporo zaoszczędzić. W przypadku karty Cinkciarz.pl transakcje bezgotówkowe są bezpłatne. Poza tym korzystamy nie tylko z atrakcyjnych kursów oferowanych przez kantory internetowe, ale też unikamy wielu zbędnych kosztów, np. przewalutowania. Co więcej, karty walutowe zapewniają znacznie większą wygodę oraz bezpieczeństwo zawieranych transakcji.

18 cze 2015 12:37|Cinkciarz.pl

Zobacz również:

9 cze 2015 16:59

Myślisz o nowej elektronice? Kupując za granicą możesz sporo zaoszczędzić

3 cze 2015 15:53

Polska uzależnia się od Niemiec [INDEKS ZŁOTEGO CINKCIARZ.PL]

3 cze 2015 15:01

Największe polskie firmy. Cinkciarz.pl znów w czołówce

29 maj 2015 14:50

Frank po 4 zł. Czy należy się martwić? [KOMENTARZ ANALITYKA CINKCIARZ.PL]

28 maj 2015 17:04

Co się zdarzy w Grecji? Pięć możliwych scenariuszy

26 maj 2015 12:19

ABW na prelekcji w Cinkciarz.pl

Atrakcyjne kursy 27 walut