Ви отримали нашу картку від фонду?

Ви отримали
нашу картку від фонду?

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

ABW na prelekcji w Cinkciarz.pl

26 maj 2015 12:19|Cinkciarz.pl

Cinkciarz.pl bierze udział w serii szkoleń zorganizowanych przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Agenci szkolą te podmioty prywatne, które realizują zadania istotne z punktu widzenia zabezpieczenia podstawowych interesów kraju.

Pobierz PDF (69.6 kB)

We współczesnym świecie rośnie znaczenie informacji. Choć nam wydają się błahe, dla innych mają swoją realną wartość i cenę. Z dużą pewnością można stwierdzić, że zawsze będzie ktoś, kto wbrew naszej woli zechce znaleźć się w ich posiadaniu i wykorzystać je dla realizacji własnego celu. Dlatego kluczowe staje się zapewnienie dla nich jak najlepszej ochrony – przekonują funkcjonariusze ABW. I ostrzegają: Pamiętajmy, że na zagrożenia informacyjne jesteśmy narażeni każdego dnia, w każdym miejscu, bez względu na to kim jesteśmy, jaki zawód wykonujemy i jaką funkcję pełnimy.

Cinkciarz.pl, jako firma świadoma zagrożeń związanych z działalnością prowadzoną w internecie, zdecydowała się na udział w serii szkoleń zorganizowanych przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Całość składa się z dwóch powiązanych ze sobą segmentów. Podczas pierwszego spotkania poruszane są zagadnienia związane z profilaktyką kontrwywiadowczą. Funkcjonariusz prowadzący szkolenia prezentuje katalog właściwych zachowań wobec zagrożeń informacyjnych. Podczas kolejnych sesji eksperci omawiają wybrane zagadnienia z działalności obcych służb specjalnych.

Jako podmiot działający w obszarze finansów, jesteśmy szkoleni przez ABW z zakresu ochrony informacji. Zdobytą wiedzę wiążemy z ochroną danych osobowych oraz innych treści przetwarzanych w naszych systemach . W ten sposób chcemy zatroszczyć się o bezpieczeństwo – mówi Piotr Kiciński, wiceprezes Cinkciarz.pl.

ABW realizuje trzystopniowy program szkoleń w ramach Programu Profilaktyki Kontrwywiadowczej. Blok zawiera elementy z zakresu zapobiegania terroryzmowi oraz ochrony, w tym antykorupcyjnej, ekonomicznych interesów państwa. Program jest skierowany nie tylko do urzędników, ale także do podmiotów gospodarczych, istotnych z punktu widzenia zabezpieczenia podstawowych interesów kraju. Jak wyjaśnia ABW, agenci szkolą te podmioty prywatne, które realizują zadania mające istotne znaczenie dla bezpieczeństwa narodowego. W 2014 r. przeprowadzono łącznie 519 spotkań, w których uczestniczyło około 10.5 tys. osób.

Tylko w ubiegłym roku ABW zarejestrowało ponad 12 tys. zgłoszeń na terenie całego kraju. Prawie 7.5 tys. z nich zakwalifikowano jako incydenty zagrażające bezpieczeństwu systemów lub sieci teleinformatycznych, których uszkodzenie bądź zniszczenie mogłoby doprowadzić do poważnych zakłóceń funkcjonowania państwa.

Co zrobić, aby nie paść ofiarą oszustwa? Jak działają oszuści? Jakimi metodami się posługują? Jak zabezpieczyć swoje pieniądze i dane osobowe przed wyłudzeniem? Aby pomóc klientom skutecznie chronić się przed cyberprzemocą, pracownicy Cinkciarz.pl chętnie dzielą się swoim doświadczeniem. Prawdziwa kopalnia wiedzy dostępna jest na stronie internetowej serwisu wymiany walut w zakładce „Centrum bezpieczeństwa”.

26 maj 2015 12:19|Cinkciarz.pl

Zobacz również:

22 maj 2015 16:33

Duda czy Komorowski? Jak złoty zareaguje na wyniki wyborów [KOMENTARZ ANALITYKA CINKCIARZ.PL]

14 maj 2015 9:53

Cinkciarz.pl znów awansował. Tym razem na 27 miejsce listy największych firm w Polsce

12 maj 2015 11:55

Gdzie w tym roku urlop się opłaca? Najciekawsze kierunki wakacyjnych wyjazdów

12 maj 2015 11:37

Cinkciarz.pl na pierwszym miejscu „Rankingu Internetowych Kantorów Top 5”

7 maj 2015 10:55

Cinkciarz.pl na trzecim miejscu listy „100 największych firm prywatnych z polskim kapitałem”

6 maj 2015 10:59

Euro w Polsce najwcześniej po 2035 roku

Atrakcyjne kursy 27 walut