O nas

Cinkciarz.pl na trzecim miejscu listy „100 największych firm prywatnych z polskim kapitałem”

Spółka Cinkciarz.pl wyprzedziła takich gigantów, jak Polkomtel, Asseco czy Getin Noble. To nie wszystko. Już niedługo za pośrednictwem największego w kraju serwisu wymiany walut będzie można zlecać przekazy pieniężne i płatności na całym świecie.

Pobierz PDF (58.2 kB)

Ranking opublikował tygodnik “wSieci”. Zestawienie powstało we współpracy z wywiadownią gospodarczą Bisnode. Głównym kryterium porównawczym były wielkości rocznych przychodów firmy. Pismo posłużyło się wynikami za 2013 r. Jak wyjaśnia redakcja, powodem jest fakt, że sporo firm nie opublikowało jeszcze danych za ub. rok.

Na pierwszym miejscu znalazła się Polska Sieć Handlowa Lewiatan (przychód: 8.110 mld zł). Na drugiej pozycji uplasował się Pelion, czyli dawna Polska Grupa Farmaceutyczna (7.302 mld zł). Cinkciarz.pl zajął trzecie miejsce na podium (także 7.302 mld zł). To jedyny kantor internetowy na liście zwycięzców. Większość start-upów, które odnoszą spektakularne sukcesy, jest wspierana kapitałem zagranicznym. To łatwa droga do sukcesu. My poszliśmy własną ścieżką. Jesteśmy firmą w stu procentach polską. Osiągnęliśmy ogromny sukces, który trudno byłoby komuś powtórzyć, o ile to w ogóle możliwe – mówi Kamil Sahaj, marketing manager Cinkciarz.pl.

Za firmę prywatną z rodzimym kapitałem tygodnik uznał „firmę, w której większość udziałów należy do polskiego kapitału (polskich przedsiębiorców), lub taka rodzima spółka giełdowa (notowana na warszawskiej GPW) z rozproszonym kapitałem, w której głównymi akcjonariuszami są: jej polski założyciel/założyciele (bądź ich następcy) oraz polskie fundusze emerytalne (OFE)”.

Powrót do listy wiadomości


Zobacz również:
Rozpocznij chat

  Uprzejmie informujemy, że uruchomienie usług w USA jest planowane na czwarty kwartał 2017 r. Aktualnie na całym terytorium Stanów Zjednoczonych trwa procesowanie wniosków licencyjnych pozwalających na świadczenie usług przekazów pieniężnych. Wymogi regulacyjne zostały spełnione już w 30 stanach. W oczekiwaniu na komplet licencji, trwają operacyjne przygotowania do rozpoczęcia świadczenia usług w USA. O postępach będziemy informować na bieżąco w komunikatach spółki. Zamknij okno

Serwis w j. angielskim to Conotoxia, a w j. polskim to Cinkciarz. Dwie marki, te same usługi. Już wkrótce w USA (NMLS #1504617)

Dowiedz się więcej Dzięki, rozumiem

Wybierz kraj zamieszkania i język

Other countries - go to english website