O nas

Prognozy Cinkciarz.pl na szczycie zestawienia Bloomberg

Cinkciarz.pl kolejny raz zajął pierwsze miejsce na świecie w prognozach na parze walutowej korona czeska/ euro oraz piąte miejsce na parze dolar amerykański/ juan chiński. Prestiżowy ranking za pierwszy kwartał 2015 r. publikuje platforma Bloomberg.

Pobierz PDF (62 kB)

W przygotowywanych przez Bloomberg Rankings zestawieniach Cinkciarz.pl od lat znajduje miejsce na podium. Także tym razem wykazał się wysoką skutecznością.

Jak się okazuje, Cinkciarz.pl to jedna z dwóch polskich instytucji finansowych, która plasuje się w ścisłej czołówce rankingu. Również w poprzednim zestawieniu za trzeci kwartał 2014 r. spółka zdobyła pierwsze miejsce na świecie w prognozach na parze walutowej CZK/EUR oraz pierwsze w prognozach na parze walutowej USD/ZAR.

W tym roku po raz kolejny analitycy internetowego serwisu wymiany walut najtrafniej przewidzieli kursy par walutowych CZK/EUR. Wyprzedziliśmy tak znane instytucje, jak Barclays, ABN Amro Bank, Rabobank i Credit Suisse Group.

Cinkciarz.pl zdobył też piąte miejsce pod względem skuteczności w światowym zestawieniu dla USD/CNY, pokonując m.in. ABN Amro Bank, Lloyds Bank czy Wells Fargo.

Ocenie ekspertów Bloomberg Rankings podlegały margines błędu, timing oraz trafność prognoz.

Bloomberg jest wiodącą na świecie agencją prasową, która specjalizuje się w dostarczaniu informacji na temat rynków finansowych. Wśród klientów platformy znajdują się czołowe banki, największe fundusze inwestycyjne, korporacje, instytucje rządowe oraz banki centralne.

Powrót do listy wiadomości


Zobacz również: