Licencja Instytucji Płatniczej dla spółki z grupy Cinkciarz.pl

28.04.2015 10:30

Cinkciarz.pl jako międzynarodowy dostawca usług finansowych online wejdzie na rynek przekazów pieniężnych, przelewów i płatności.

Decyzja zapadła 9 kwietnia na posiedzeniu Komisji Nadzoru Finansowego. Licencję Instytucji Płatniczej otrzymała spółka z grupy kapitałowej, do której należy Cinkciarz.pl – Conotoxia Sp. z.o.o. Cinkciarz.pl Sp. z o.o. działa w imieniu i na rzecz Conotoxii Sp. z o.o., z którą zawarł umowę agencyjną.

Co to oznacza dla klientów? Za pośrednictwem portalu Cinkciarz.pl będzie można zlecać przekazy pieniężne i płatności na całym świecie.

Co roku Polacy pracujący za granicą przesyłają do kraju kilkanaście mld zł. Według danych NBP (za „Rzeczpospolitą”) niemal 60 proc. emigrantów zleca to przynajmniej raz w miesiącu. Zdaniem przedstawicieli Cinkciarz.pl jest to ogromny rynek do zagospodarowania. Stąd spółka zamierza zaoferować usługi tanich przelewów.

Serwis jest w stanie zagwarantować bardzo korzystne stawki, ponieważ koszty ewentualnych przewalutowań nie są obciążone dodatkowymi opłatami. Również spready w kantorze internetowym są bez porównania niższe niż te w bankach.

Równocześnie spółka przymierza się do wejścia w sektor internetowych płatności. Za pośrednictwem serwisu będzie można szybko, bezpiecznie i bez zbędnych kosztów rozliczać np. zakupy w polskich i zagranicznych sklepach internetowych oraz inne zobowiązania.

- Jesteśmy przekonani, że zwiększy to zaufanie do naszego serwisu. Zrealizujemy ten projekt z korzyścią dla całej grupy kapitałowej oraz klientów. Zamierzamy rozszerzyć naszą działalność na wszystkie kraje świata - mówi Piotr Kiciński, wiceprezes Cinkciarz.pl.


Zobacz również:

24.04.2015 | 17:22

Jak zbudować markę w pokoleniu zdezorientowanych klientów? (Europejski Kongres Gospodarczy 2015)

Jaki jest obecny klient? Niezwykle wymagający i niecierpliwy. Cierpi z powodu deficytu uwagi i pr...

21.04.2015 | 15:22

Cinkciarz.pl: najświeższe komentarze walutowe w wersji audio i wideo

Największy polski serwis wymiany walut online startuje z analizami audio i wideo. Codziennie, a n...

20.04.2015 | 12:00

Kiedy najlepiej kupić euro i dolary na wakacje? [KOMENTARZ ANALITYKA CINKCIARZ.PL]

To oczywiste, że planując zagraniczne wakacje, należy odpowiednio wybrać moment, w którym kupimy...

16.04.2015 | 16:03

Prognozy Cinkciarz.pl na szczycie zestawienia Bloomberg

Cinkciarz.pl kolejny raz zajął pierwsze miejsce na świecie w prognozach na parze walutowej korona...