Ви отримали нашу картку від фонду?

Ви отримали
нашу картку від фонду?

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Cinkciarz.pl znów awansował. Tym razem na 27 miejsce listy największych firm w Polsce

14 maj 2015 9:53|Cinkciarz.pl

Po raz kolejny Cinkciarz.pl zajął wysokie miejsca w prestiżowym rankingu „Rzeczpospolitej”. „Lista 500” to zestawienie przedsiębiorstw o najwyższej dynamice rozwoju. W tym roku firma zajęła 27 miejsce spośród wszystkich przedsiębiorstw i drugą pozycję w kategorii prywatnych firm z polskim kapitałem.

Pobierz PDF (76.8 kB)

Raport „Rzeczpospolitej” jest pierwszym w roku zestawieniem wyników wielkich polskich firm pozwalającym na analizę ich kondycji. Lista 500 to rejestr wspaniale i dynamicznie rozwijającej się polskiej gospodarki. Chciałbym podziękować menedżerom tych firm. Hołd należy się pracowitym i przedsiębiorczym – mówił podczas wtorkowej gali wręczania nagród najlepszym firmom Włodzimierz Karpiński, minister Skarbu Państwa.

Suma przychodów największych przedsiębiorstw w porównaniu z 2013 r. wzrosła w ub.r. o 1.8 proc. W sektorze usług finansowych podskoczyły one o ponad 13 proc. Na tym tle wynik serwisu Cinkciarz.pl jest imponujący. Ubiegłoroczny debiutant tym razem awansował o trzy oczka i w tym roku uplasował się na 27 miejscu z 8.449 mld zł przychodu.

Żadna z firm, która znalazła się w rankingu wyżej niż serwis wymiany walut, nie ma aż tak wysokiego wzrostu przychodu. W przypadku spółki sięgnął aż 20.13 proc. Dla porównania, spośród wszystkich firm z większym przychodem, najlepszy wynik odnotował Lidl Polska Sklepy Spożywcze. Jednak nawet w tym przypadku to 9.52 proc. Co ciekawe, zwycięzca rankingu, czyli Polski Koncern Naftowy Orlen odnotował spadek przychodów o 5.96 proc.

Cinkciarz.pl: „Zarabiamy tyle, ile nasi klienci oszczędzają”

Cieszymy się, że z roku na rok poprawiamy naszą pozycję. Cały czas rozwijamy firmę i rozbudowujemy jej ofertę. Jesteśmy przekonani, że to wszystko będzie owocowało coraz większą liczbą klientów i co za tym idzie coraz wyższymi przychodami. Bardzo optymistycznie patrzymy w przyszłość. Już dziś jesteśmy wiodącą marką wymiany walut a wkrótce mocno wejdziemy w sektor przelewów online. Nasze wzrosty nie są jednostajne. Dziękujemy naszym klientom, bo tak naprawdę, nasz zysk to efekt tego, ile oni oszczędzają korzystając z naszych usług - mówi Piotr Kiciński, wiceprezes Cinkciarz.pl.

Jak zapewnia zarząd serwisu, Cinkciarz.pl to nie tylko największy, ale również najbezpieczniejszy internetowy serwis wymiany walut w Polsce. Spółka zdobywa właśnie prestiżowe certyfikaty. W tych staraniach wspiera ją jedna z najlepszych audytorskich firm świata. KPMG prowadzi właśnie w spółce dwa audyty: informatyczny i finansowy.

To nie wszystko. Już wkrótce Cinkciarz.pl jako międzynarodowy dostawca usług finansowych online wejdzie na rynek przekazów pieniężnych, przelewów i płatności. Decyzją Komisji Nadzoru Finansowego spółka z grupy kapitałowej, do której należy Cinkciarz.pl, otrzymała Licencję Instytucji Płatniczej. Serwis wymiany walut będzie mógł z tej licencji korzystać.

Ranking firm z polskim kapitałem

Jak zauważają twórcy zestawienia, na Liście dominują firmy z kapitałem zagranicznym, ale ich liczba utrzymuje się mniej więcej na tym samym poziomie. Z roku na rok przybywa natomiast prywatnych firm polskich. W porównaniu z 2005 r. grupa tych pierwszych powiększyła się o 52 przedsiębiorstwa – do 202, natomiast grupa państwowych skurczyła się z 91 do 34. Polskie firmy dobrze się okopały i świetnie się rozwijają – podkreśla Bohdan Wyżnikiewicz z Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową. W jego ocenie nasi przedsiębiorcy znakomicie wykorzystali przewagę konkurencyjną, co pozwala im rywalizować z zagranicznymi firmami. Także na tym polu fenomenalnie wypada spółka Cinkciarz.pl, która w kategorii firm z polskim kapitałem zajęła drugie miejsce. Wyżej jest jedynie PSH Lewiatan. Kantor wymiany walut online wyprzedza m.in. Asseco Poland, Kolporter czy Grupę Mlekovita.

Nowe miejsca pracy

„Rzeczpospolita Lista 500” to wzorowany na liście Fortune ranking 500 największych polskich firm klasyfikowanych według przychodów. To jedyne tego typu zestawienie w Polsce. Od 17 lat lista jest tworzona i publikowana przez dziennik „Rzeczpospolita”. Trzeba pamiętać, że dla społeczeństwa najważniejszym zadaniem polskich firm jest tworzenie dużej liczby dobrze płatnych, ambitnych miejsc pracy i płacenie podatków – przekonuje na jej łamach Paweł Jabłoński, zastępca redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej”.

Cinkciarz.pl także tutaj nie oddaje pola. W stosunku do ubiegłego roku zatrudnienie w firmie wzrosło niemal dwukrotnie, a mimo to spółka nadal prowadzi szeroko zakrojoną akcję rekrutacyjną. W tym roku zamierza przyjąć ok. 100 nowych pracowników. Aktualnie rekrutuje na 24 stanowiska (pełna lista na stronie Cinkciarz.pl).

Wyróżnienia

Lista 500 to nie jedyny ranking, który wyróżnia spółkę. Cinkciarz.pl zajął już trzecie miejsce listy „100 największych firm prywatnych z polskim kapitałem” opublikowanym przez tygodnik “wSieci” (27 kwietnia 2015 r.). Zestawienie powstało we współpracy z wywiadownią gospodarczą Bisnode. Głównym kryterium porównawczym były wielkości rocznych przychodów firmy. Pismo posłużyło się wynikami za 2013 r. Jak wyjaśnia redakcja, powodem jest fakt, że sporo firm nie opublikowało jeszcze danych za ub. rok. Także w tym zestawieniu spółka Cinkciarz.pl wyprzedziła takich gigantów jak Polkomtel, Asseco czy Getin Noble.

14 maj 2015 9:53|Cinkciarz.pl

Zobacz również:

12 maj 2015 11:55

Gdzie w tym roku urlop się opłaca? Najciekawsze kierunki wakacyjnych wyjazdów

12 maj 2015 11:37

Cinkciarz.pl na pierwszym miejscu „Rankingu Internetowych Kantorów Top 5”

7 maj 2015 10:55

Cinkciarz.pl na trzecim miejscu listy „100 największych firm prywatnych z polskim kapitałem”

6 maj 2015 10:59

Euro w Polsce najwcześniej po 2035 roku

28 kwi 2015 10:30

Licencja Instytucji Płatniczej dla spółki z grupy Cinkciarz.pl

24 kwi 2015 17:22

Jak zbudować markę w pokoleniu zdezorientowanych klientów? (Europejski Kongres Gospodarczy 2015)

Atrakcyjne kursy 27 walut