Ви отримали нашу картку від фонду?

Ви отримали
нашу картку від фонду?

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Warto zostać programistą [PROGRAM ROZWOJU ZAWODOWEGO CINKCIARZ.PL]

14 wrz 2016 9:41|Cinkciarz.pl

Cinkciarz.pl zacieśnia współpracę z Wydziałem Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki Uniwersytetu Zielonogórskiego. Spółka chce przekazać studentom nie tylko sprzęt do pracy oraz zapewnić miejsce do odbywania praktyk, ale także podzielić się cennym doświadczeniem.

Marcin Mrugalski, prof. UZ

Cinkciarz.pl od wielu miesięcy aktywnie współpracuje z Wydziałem Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki Uniwersytetu Zielonogórskiego. Przy udziale Geek Club, organizacji skupiającej miłośników programowania, zorganizowano już szereg atrakcyjnych wydarzeń. W ub. roku akademickim niemal 200 osób spotkało się na Uniwersytecie Zielonogórskim, by wspólnie oglądać na żywo transmisję z konferencji Google I/O. Z kolei ponad 100 pasjonatów nowych technologii obejrzało na uczelni konferencję Facebook F8. Dzięki współpracy WIEA UZ z firmą Cinkciarz.pl, organizatorom udało się włączyć Zieloną Górę do grona 30 miast z całego świata, w których umożliwiono udział on-line w tym wydarzeniu. To nie koniec wspólnych działań. Cinkciarz.pl wraz z reprezentantami WIEA będzie organizował kolejne tego typu spotkania, m.in. dla osób skupionych wokół Geek Club i JUG.

Zgodnie z założeniami nowego projektu, reprezentanci firmy rozwiną współpracę także w zakresie dydaktyki i zajęć praktycznych. W ramach zakładanych działań poprowadzą wykłady na kierunkach “informatyka” oraz “biznes elektroniczny”. - Zależy nam, aby studenci mieli styczność nie tylko z teorią akademicką, ale także rozwiązywali zagadnienia inżynierskie, które występują w firmie np. na poziomie projektowania i rozwoju oprogramowania - zapowiada Piotr Kiciński, wiceprezes Cinkciarz.pl.

Cinkciarz.pl poprowadzi nie tylko szereg wykładów, ale również, na późniejszym etapie współpracy, niewykluczona jest realizacja zajęć laboratoryjnych w mniejszych grupach. Współpraca będzie się także odbywała w obszarze działalności kół naukowych. Spółka jest gotowa do przekazania sprzętu na potrzeby zajęć praktycznych. Firma wyposaży stanowiska umożliwiające projektowanie aplikacji na urządzenia mobilne. Zostaną przygotowane stanowiska deweloperskie, zaopatrzone m.in. w komputery, tablety, smartfony i smartwatche.

Poza przekazaniem sprzętu spółka oddeleguje również doświadczonych pracowników, którzy będą wspierali studentów w trakcie realizacji projektów. Udział firmy w procesie kształcenia studentów zapewnią senior developerzy i project managerowie. Tematyka zajęć będzie inspirowana rzeczywistymi potrzebami przedsiębiorstwa.

- Głos praktyka, specjalisty z dużej firmy zajmującej się na co dzień wdrażaniem konkretnych rozwiązań, jest dla studenta motywujący. Student uzyskuje dzięki takiej interakcji głębszą świadomość, że teorie, których uczy się na zajęciach, są zastosowywane w praktyce. A przykłady, warto powiedzieć to szczerze, są najlepszą formą nauczania - tłumaczy prof. Marcin Mrugalski, dziekan WIEA.

Spółka otworzyła także program praktyk studenckich. Tylko podczas kończącego się okresu letniego, kilkunastu studentów zdobyło doświadczenie w dziale IT. Mieli okazję wziąć udział w pracach związanych z testowaniem i rozwojem oprogramowania. Większość z nich przedłużyła staż, podpisując umowy dostosowane do ich możliwości czasowych. Kolejni praktykanci już wkrótce dołączą do zespołu. - Dzięki tej współpracy studenci zwiększają swoje szanse na znalezienie atrakcyjnego zatrudnienia nie tylko po zakończeniu studiów, ale także już w trakcie ich trwania. Wielu aktualnych pracowników spółki Cinkciarz.pl to absolwenci wydziału WIEA - dodaje Piotr Kiciński.

 

14 wrz 2016 9:41|Cinkciarz.pl

Zobacz również:

13 wrz 2016 9:58

Dyplom uczelni jest wart ponad pół miliona zł netto [ANALIZA CINKCIARZ.PL]

9 wrz 2016 19:30

Cinkciarz.pl oficjalnym sponsorem Zagłębia Lubin S.A.

7 wrz 2016 10:02

To są droidy, których szukacie, czyli gadżety Star Wars z zagranicy

5 wrz 2016 9:58

Nie chcecie Polaków, to będziecie mieli słabego funta [ANALIZA CINKCIARZ.PL]

1 wrz 2016 9:09

Chcesz kupić posiadłość marzeń na wybrzeżu? Pomyśl o nieruchomości w Chorwacji lub Czarnogórze

30 sie 2016 13:05

Mocny rynek pracy to mit. Bez zatrudnienia aż 32 proc. Polaków

Atrakcyjne kursy 27 walut