Wymieniaj waluty

Wymieniaj waluty
i zdobywaj darmowe losy.

Pula nagród: 500 000 zł

Weź udział w loterii >

Wymiana walut przez internet? Sprawdź, ile możesz oszczędzić

5 kwi 2016 10:58|Cinkciarz.pl

Kupujesz w zagranicznych sklepach internetowych? A może wyruszasz w podróż? Sprawdź, ile możesz zaoszczędzić, wymieniając pieniądze w sieci.

Waluty

Kantory wymiany walut online zyskały w Polsce na popularności w 2011 r., w momencie wprowadzenia ustawy antyspredowej. Jej zapisy pozwoliły kredytobiorcom na samodzielne dostarczanie waluty na spłatę raty. Dziś korzystają z nich nie tylko zadłużeni w obcej walucie. Są źródłem oszczędności również dla przedsiębiorców, osób pracujących za granicą, podróżujących czy kupujących w zagranicznych sklepach internetowych.

Gdzie warto kupić walutę?

Kantor na lotnisku to zdecydowanie najgorsze miejsce, w którym wymieniałem walutę. W czerwcu ub.r., krótko przed wyjazdem do znajomych na weekend do Anglii, kupowałem funty. W dzień wyjazdu w kantorze stacjonarnym kurs wyniósł niecałe 6 zł. Niestety, nie mieli wystarczająco dużo waluty, więc zdecydowałem się dokupić ją na lotnisku. Kurs był niemal o złotówkę wyższy. Nie miałem jednak wyboru i musiałem zapłacić - opowiada Michał z Zielonej Góry.

Według danych portalu www.kantory.pl*, w kantorze stacjonarnym średnio za 1 tys. euro trzeba zapłacić ok. 4262 zł, a za 1 tys. dolarów 3762 zł.

O wiele mniej atrakcyjne są kursy bankowe, przy autostradach i przy granicy. W jednym z popularniejszych banków 1 tys. euro może kosztować ok. 4448 zł, a 1 tys. dolarów ok. 3903 zł. To znacznie więcej niż w tradycyjnych kantorach.

Najmniej opłacalna jest wymiana walut na lotniskach i dworcach. Sieci kantorów, które mają tam swoje placówki, bardzo często oferują kursy zdecydowanie wyższe od rynkowych. Tysiąc euro może kosztować ok. 4870 zł, a 1 tys. dolarów ok. 4290 zł.

Najatrakcyjniejszą ofertę prezentują serwisy wymiany walut. W jednym z najpopularniejszych, czyli w Cinkciarz.pl, 1 tys. euro kosztuje ok. 4252 zł, a 1 tys. dolarów ok. 3732 zł. W porównaniu z kursami oferowanymi przez banki, może nam przynieść oszczędność ok. 170 zł przy wymianie złotówek na dolary, a w przypadku euro - nawet 190 zł. Wymieniając waluty na lotnisku, narażamy się na ryzyko przepłacenia odpowiednio o 618 zł i 558 zł.

Jak wymienić walutę przez internet?

Kantory wymiany walut online umożliwiają różne sposoby dokonywania transakcji. W przypadku dokonywania transakcji z rachunku bankowego potrzebne są dwa konta w wybranych walutach. Przykład: jedziemy na urlop do Grecji i kupujemy euro. Przelewamy złotówki na konto serwisu. Kwota zostaje przewalutowana i odesłana do klienta na jego rachunek walutowy, w tym przypadku właśnie w euro.

Transakcje można zawierać także korzystając z portfela walutowego. Kiedy jest on zasilony, wymiana walut jest błyskawiczna. Przewalutowanie trwa dosłownie kilka sekund. Pieniądze można wymieniać dowolną ilość razy, oczywiście w ramach funduszy, które posiadamy. W przypadku transakcji społecznościowych klienci nie są obciążani kosztem spreadu, czyli różnicy pomiędzy ceną kupna waluty a ceną jej sprzedaży. Użytkownicy serwisu wymieniają waluty między sobą, bez udziału pośredników. Wystarczy tylko, że pojawi się ktoś, komu będzie odpowiadała oferta.

*Kursy z dnia 04.04.2016 r.

5 kwi 2016 10:58|Cinkciarz.pl

Zobacz również:

30 mar 2016 13:07

Dlaczego warto kupić samochód za granicą?

30 mar 2016 10:35

Sposoby na optymalizację kosztów w mikroprzedsiębiorstwie

24 mar 2016 15:50

Bezrobocie rekordowo niskie, ale niewielu Polaków pracuje. Jak to możliwe?

21 mar 2016 14:27

Czy gwiazdy sportu znają się na walutach? [MATERIAŁ WIDEO]

21 mar 2016 11:50

Luksusowe podróże za grosze. Jak latać, aby nie przepłacać?

15 mar 2016 12:47

2 tys. prezentów od Cinkciarz.pl na ćwierćfinał Eurocup

Atrakcyjne kursy 28 walut