O nas

Nawet ponad 4% wzrostu PKB dzięki tańszej ropie

Autor: finanse.wp.pl
Adres: http://finanse.wp.pl/Nawet-ponad-4-wzrostu-PKB-dzieki-tanszej-ropie
Data publikacji: 11.12.2014

Wiele mówi się o powodach spadku cen ropy. Powstają nawet teorie spiskowe, jakoby Amerykanie współpracując z Arabią Saudyjską i używają niższych cen surowców, by wywołać presję na Rosję. Zamiast jednak analizować mgliste przyczyny warto chwilę poświęcić skutkom, które mogą być zaskakująco korzystne.

(...) Czterdziestoprocentowa przecena ropy naftowej to prawdziwy szok dla światowej gospodarki. Nie jest więc zaskoczeniem, że główni eksporterzy najbardziej popularnego surowca energetycznego poniosą poważne straty. Właściwie każdego dnia dowiadujemy się, jak nurkujące ceny „czarnego złota” pogrążają Rosję. Nie tylko jednak włodarze z Kremla są zaniepokojeni niższymi wpływami z wydobycia ropy.

Marcin Lipka, analityk Cinkciarz.pl

Pobierz PDF (27.8 kB)

Powrót do listy wiadomości


Zobacz również:
Rozpocznij chat

  Uprzejmie informujemy, że uruchomienie usług w USA jest planowane na czwarty kwartał 2017 r. Aktualnie na całym terytorium Stanów Zjednoczonych trwa procesowanie wniosków licencyjnych pozwalających na świadczenie usług przekazów pieniężnych. Wymogi regulacyjne zostały spełnione już w 30 stanach. W oczekiwaniu na komplet licencji, trwają operacyjne przygotowania do rozpoczęcia świadczenia usług w USA. O postępach będziemy informować na bieżąco w komunikatach spółki. Zamknij okno

Serwis w j. angielskim to Conotoxia, a w j. polskim to Cinkciarz. Dwie marki, te same usługi. Już wkrótce w USA (NMLS #1504617)

Dowiedz się więcej Dzięki, rozumiem