O nas

Złoty wziął rozwód z obligacjami

Autor: finanse.wp.pl
Adres: http://finanse.wp.pl/Zloty-nerwowo-konczy-spokojny-rok
Data publikacji: 07.01.2015

Polskie obligacje rządowe notują rekordowo wysokie poziomy. Jednocześnie złoty przeżywa najgorszy okres od wielu lat. Ostatnim razem podobna sytuacja miała miejsce na początku 2011 roku.

Złoty nie potrafi powrócić do wzrostów od czasu bożonarodzeniowego tygodnia, kiedy spekulacyjnie nastawieni inwestorzy doprowadzili do silnego osłabienia krajowej waluty. Taki ruch był możliwy z powodu faktu, że w czasie świątecznym większość dużych podmiotów finansowych jest nieobecna na rynku. Zaraz po spekulacyjnym ataku złoty przystąpił do odrabiania strat. Jednak aprecjacyjny ruch szybko utracił swój impet, a krajowa waluta powróciła do spadków.

Piotr Lonczak, analityk Cinkciarz.pl

Pobierz PDF (27.3 kB)

Powrót do listy wiadomości


Zobacz również:
Rozpocznij chat

  Uprzejmie informujemy, że uruchomienie usług w USA jest planowane na czwarty kwartał 2017 r. Aktualnie na całym terytorium Stanów Zjednoczonych trwa procesowanie wniosków licencyjnych pozwalających na świadczenie usług przekazów pieniężnych. Wymogi regulacyjne zostały spełnione już w 30 stanach. W oczekiwaniu na komplet licencji, trwają operacyjne przygotowania do rozpoczęcia świadczenia usług w USA. O postępach będziemy informować na bieżąco w komunikatach spółki. Zamknij okno

Serwis w j. angielskim to Conotoxia, a w j. polskim to Cinkciarz. Dwie marki, te same usługi. Już wkrótce w USA (NMLS #1504617)

Dowiedz się więcej Dzięki, rozumiem