Ви отримали нашу картку від фонду?

Ви отримали
нашу картку від фонду?

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Jak nie dać się złapać w pułapkę na Black Friday? Promocja Cinkciarz.pl na karty wielowalutowe

20 lis 2023 10:05|Cinkciarz.pl

Przeceny, rabaty – te hasła mogą nabierać dodatkowej wagi w dobie podwyższonej inflacji. Przed nadejściem kulminacyjnej fali wyprzedaży w ramach Black Week warto wiedzieć, jak odróżnić prawdziwe okazje od pozornych. Podczas zakupów w zagranicznych sklepach kluczowe jest, aby nie dać się zaskoczyć niekorzystnymi kursami wymiany i prowizją za przewalutowanie. Z okazji Black Friday i Cyber Monday fintech Cinkciarz.pl przygotował specjalną promocję, oferując swój sztandarowy produkt – fizyczną kartę wielowalutową – w znacznie niższej cenie.

Jak nie dać się złapać w pułapkę na Black Friday? Promocja Cinkciarz.pl na karty wielowalutowe

Black Friday, wywodzący się ze Stanów Zjednoczonych zwyczaj sklepowych wyprzedaży i czyszczenia magazynów przed nadejściem gorączki świątecznych zakupów, robi światową karierę. Z jednodniowej formuły szybko przeistoczył się w cały, niemal globalny wyprzedażowy weekend. Wraz z przenosinami znacznej części handlu do sieci internetowej zyskał też „młodszego brata” – Cyber Monday.

Krajowa Federacja Handlu Detalicznego w USA prognozuje, że w listopadzie i grudniu 2023 r. wydatki konsumentów wzrosną o 3-4 proc. do poziomu od 957,3 do 966,6 miliardów dolarów w porównaniu do zeszłego roku (1). Przed nadejściem Black Week warto zatem przygotować się na pułapki zastawiane przez e-sprzedawców.

Jak zweryfikować skalę obniżki cen

W 2023 r. Black Friday wypada 24 listopada. Akcje promocyjne z tym związane już się zaczęły. Nie brakuje osób, które czekają na nadzwyczajne przeceny towarów. Według Google Search Trends, dzienna liczba wyszukiwań zawierających oferty wyprzedaży rośnie w końcówce listopada o ponad 2300 proc. w porównaniu np. z wrześniem. W różnych krajach, w tym także i w Polsce, działają specjalne strony internetowe, gromadzące promocje na Black Week z wielu różnych, konkurujących sklepów.

– Tylko czy okazje, którymi wabią nas sprzedawcy, faktycznie mają coś wspólnego z istotnymi obniżkami cen pełnowartościowych i popularnych towarów? Żeby to stwierdzić, wystarczy przygotować się do zakupów. Kilka tygodni przed Black Friday możemy przecież sprawdzić, ile kosztują artykuły, którymi jesteśmy zainteresowani. Nie zwracajmy też uwagi na procentowe skale obniżek, tylko po prostu na ceny. Nawet jeśli jesteśmy na zakupach w centrum handlowym, za pomocą smartfona można szybko zobaczyć, ile kosztują takie same produkty u innych sprzedawców, albo przeanalizować historię zmiany cen. A jeśli w tym czasie ktoś uprzedzi nas przy zakupie ostatniego artykułu objętego „super promocją”? Cóż, może lepiej poszukać prawdziwej okazji, niż dać się złapać na pozorną – podpowiada Robert Błaszczyk, dyrektor departamentu klienta strategicznego w Cinkciarz.pl.

Zalety transakcji online

Centra handlowe zwykle przeżywają oblężenie w okresie Black Week. Z jednej strony oferowane w nich towary można dotknąć, przymierzyć, ocenić jakość. Z drugiej jednak strony trzeba się liczyć z tłokiem, stratą czasu i pieniędzy na dojazd, ograniczonym asortymentem i godzinami funkcjonowania sklepów. Dla odmiany w sieci bez straty czasu i paliwa oraz konieczności przemieszczania się, za to z większym wyborem towarów możemy zrobić zakupy, nie wstając z fotela.

Transakcje online mają jeszcze co najmniej dwie ważne zalety. Mamy dostęp do wyprzedażowych ofert z niemal całego świata, a także z każdego zakupu można się wycofać. Gdy na chłodno obejrzymy zawartość przesyłki od internetowego sprzedawcy, mamy dwa tygodnie (czasami sklepy oferują znaczne dłuższe terminy), aby ewentualnie odesłać towar i odzyskać zapłatę. Tymczasem stacjonarny sklep nie ma obowiązku przyjmowania zwrotów.

Zagraniczne sklepy internetowe

Nawet jeśli zagraniczny portal aukcyjny lub sklep internetowy umożliwia realizację transakcji w złotych oraz jedną z najbardziej popularnych w Polsce metod płatności, reguła mówi, że z perspektywy konsumenta najkorzystniejsze wydaje się operowanie walutą, którą na co dzień posługuje się sprzedawca. Dla przykładu w brytyjskich sklepach opłaca się płacić funtami, w niemieckich czy francuskich – euro, amerykańskich – dolarami, chińskich – juanami, czeskich – koronami itd.

Oczywiście, nie sposób mieć pod ręką tak wielu walut czy też kont w nich prowadzonych. Można jednak korzystać z karty wielowalutowej. Taki produkt udostępniany np. przez fintech Cinkciarz.pl (w wersjach tradycyjnej i wirtualnej) umożliwia transakcje w ponad 160 walutach z całego świata, które są rozliczane po korzystnych kursach. Z okazji Black Week firma Cinkciarz.pl obniża ceny kart fizycznych. Promocja obowiązuje w dniach 20-30 listopada 2023 r. Klienci z Polski zapłacą za produkt 29,99 zł – o 10 zł mniej niż standardowo. Na podobnej wielkości rabaty mogą liczyć także użytkownicy fintechu z zagranicy, płacący za zamówienie np. w euro czy koronach czeskich. Jedna osoba może kupić tylko jedną kartę fizyczną w obniżonej cenie, a dodatkowo zamówić za darmo dwie karty wirtualne i od razu z nich korzystać.

Określ budżet i zwróć uwagę na koszty dostawy

Black Week w sklepach z zagranicy może się jednak wiązać z wyższymi kosztami dostawy towaru w porównaniu z dostawami krajowymi, co przed zakupem zawsze należy zweryfikować na stronie sprzedawcy.

– Przed rozpoczęciem wyprzedaży z okazji Black Friday i Cyber Monday proponowałbym określić maksymalny budżet zakupów, aby później nie zabrakło środków na niezbędne wydatki. Pomocna w tym względzie może okazać się właśnie karta wielowalutowa. Gdy zasilimy ją tylko taką kwotą, na jaką stać, zyskujemy „hamulec”, który zabezpieczy nas przed zakupową gorączką – wskazuje ekspert Cinkciarz.pl.

(1) https://nrf.com/media-center/press-releases/2023-holiday-reach-record-spending-levels

Kartę wielowalutową oferuje spółka Conotoxia Sp. z o.o., numer zezwolenia KNF IP30/2015. Najniższa cena karty z ostatnich 30 dni przed obniżką 39,99 PLN. Prezentowana cena obowiązuje na jedną kartę fizyczną zakupioną w dniach 20.11-30.11.2023 r. prowadzoną w walucie PLN. Dla kart prowadzonych w innych walutach, sprawdź szczegóły.

20 lis 2023 10:05|Cinkciarz.pl

Zobacz również:

8 lis 2023 9:30

2024 rokiem globalnego e-handlu – obiecujące prognozy dla branży e-commerce

23 sie 2023 9:30

Nowy wymiar relacji biznesowych Cinkciarz.pl wspierany przez AI od Google Cloud

16 sie 2023 9:30

Skrócona ścieżka zakupów online w systemie płatności Cinkciarz Pay

1 sie 2023 9:30

Przyjmij płatność – nowa funkcja w Cinkciarz.pl ułatwia codzienne rozliczenia

14 cze 2023 9:30

Pożyczki w Cinkciarz.pl: przelew weryfikacyjny nową metodą potwierdzenia tożsamości

30 maj 2023 9:45

Przełomowy na świecie wyrok w sprawie reklam w wyszukiwarce Google: Cinkciarz.pl wygrywa z Currency One

Atrakcyjne kursy 27 walut