Ви отримали нашу картку від фонду?

Ви отримали
нашу картку від фонду?

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Cinkciarz.pl otwiera biuro w USA

24 sie 2015 18:03|Cinkciarz.pl

Spółka Cinkciarz.pl, lider internetowego rynku wymiany walut i jednocześnie jedna z najszybciej rozwijających się firm w Europie Środkowo-Wschodniej, otwiera biuro reprezentacyjne w Chicago, w prestiżowej dzielnicy Michigan Avenue.

Cinkciarz.pl sukcesywnie rozszerza działalność na zagranicznych rynkach, konsekwentnie rozbudowując sieć biur reprezentacyjnych.

Na lokalizację swojego biura Cinkciarz.pl wybrał 401 North Michigan Avenue nad brzegiem rzeki w renomowanej części Chicago. Jest to zabytkowa, a równocześnie prężnie rozwijająca się dzielnica biznesowa. Z jego okien można podziwiać zachwycający widok na rzekę Chicago i jezioro Michigan.

Planujemy dotrzeć z usługami do wszystkich mieszkańców Stanów Zjednoczonych, którzy wymieniają waluty oraz mają dostęp do rachunków online. Potrzeby klientów w tym zakresie są uniwersalne. Jesteśmy przekonani, że chcieliby oni realizować transakcje szybko, wygodnie i bezpiecznie. Ważne są także konkurencyjne kursy. Taką możliwość zamierzamy im przedstawić. Zależy nam również na wzmacnianiu relacji biznesowych z naszymi partnerami w USA. Przygotowujemy się również do zintensyfikowania działań promocyjnych za oceanem - mówi Kamil Sahaj, dyrektor działu marketingu Cinkciarz.pl.

Debiutowi na amerykańskim rynku będzie towarzyszyć wprowadzenie poszerzonej oferty. Wkrótce marka wejdzie na rynek kolejnych usług finansowych. W kwietniu br. spółka Conotoxia Sp. z o.o. z grupy kapitałowej, do której należy Cinkciarz.pl, otrzymała Licencję Instytucji Płatniczej. Cinkciarz.pl Sp. z o.o. działa w imieniu i na rzecz Conotoxii Sp. z o.o., z którą zawarł umowę agencyjną. To oznacza, że za pośrednictwem portalu będzie można nie tylko wymieniać waluty, ale także zlecać przekazy pieniężne i płatności.

Uruchomienie usług dla obywateli USA planowane jest na 2016 r. Ich realizacja będzie możliwa po uzyskaniu odpowiednich licencji w poszczególnych stanach.

Ponieważ ich pozyskanie jest procesem czasochłonnym i skomplikowanym, spółka rozpoczęła już współpracę z najlepszymi kancelariami prawniczymi w Stanach Zjednoczonych. Kryterium wyboru kancelarii była ich skuteczność w procesowaniu podobnych wniosków licencyjnych przed lokalnymi regulatorami.

W chicagowskim biurze spółki pracę znajdą m.in. specjaliści ds. rozwoju biznesu oraz osoby odpowiedzialne za prowadzenie działań z zakresu marketingu i PR.

Według szacunkowych danych, poza terytorium kraju mieszka nawet 21 mln Polaków i osób pochodzenia polskiego. Największa grupa żyje w USA. Liczy ok. 10 mln osób. O przewadze Chicago jako pierwszej lokalizacji spółki Cinkciarz.pl w USA, zdecydowała pozycja trzeciego (po Nowym Jorku i Los Angeles) pod względem wielkości i zaludnienia miasta w Stanach Zjednoczonych. To jednocześnie największe skupisko Polonii. W okręgu konsularnym Chicago żyje ponad 3.2 mln osób polskiego pochodzenia.

Biuro w Chicago to kolejna po londyńskim City znakomita lokalizacja spółki. W październiku 2013 r. Cinkciarz.pl został pierwszą polską firmą finansową, która otworzyła międzynarodowe biuro w Londynie. Tym samym znalazł się w towarzystwie największych banków inwestycyjnych i instytucji finansowych.

24 sie 2015 18:03|Cinkciarz.pl

Zobacz również:

24 sie 2015 14:12

Co się dzieje z walutami? Rynki liczą straty, złotówka trzyma się mocno

21 sie 2015 11:38

Pieniądze już płyną do Grecji. A reformy? Ich wprowadzenie graniczy z cudem

18 sie 2015 14:58

Mała czarna za 2 dol.? Krótki poradnik o tym, jak kupować ubrania za granicą

13 sie 2015 15:43

Cinkciarz.pl z aplikacją na Apple Watch

4 sie 2015 13:53

Kursy walut na telewizorach LG [NOWA APLIKACJA CINKCIARZ.PL]

4 sie 2015 13:39

Polska gospodarka mogłaby być tak silna, jak niemiecka. Dlaczego nie jest? [INDEKS ZŁOTEGO CINKCIARZ.PL]

Atrakcyjne kursy 27 walut