Serwis Cinkciarz.pl potwierdzi awangardową pozycję w branży elektronicznych usług finansowych, opracowując pierwszą na świecie aplikację walutową na urządzenie Microsoft Hololens. Dostępny tylko na terenie USA i Kanady sprzęt trafił już do zielonogórskiej siedziby firmy, a zespół specjalistów rozpoczyna prace nad oprogramowaniem.
Firma ogłasza swoje ambitne zamierzenia w dzień po publikacji przez Microsoft trzeciej w tym roku aktualizacji oprogramowania dla Hololens. Wprowadzone wczoraj usprawnienia dotyczą m.in. poprawienia renderingu w rozdzielczości 4K i aktualizacji zabezpieczeń w obsługiwanych przez urządzenie przeglądarkach internetowych. Cinkciarz.pl wykorzysta najnowsze dostępne oprogramowanie w trakcie prac developerskich przy użyciu nielicznych jak na razie w Europie egzemplarzy Hololens. Polska spółka tym samym stanie w jednym rzędzie z najbardziej innowacyjnymi organizacjami świata, takimi jak centrum badawcze JPL NASA czy szwedzkie Volvo, które również przygotowują aplikacje dla przełomowego narzędzia.
Microsoft Hololens to nowoczesne okulary, nazywane przez twórców urządzeniem rzeczywistości mieszanej (“mixed reality”). Gadżet istotnie skraca dystans między technologiami rzeczywistości wirtualnej (VR) i rzeczywistości poszerzonej (AR), oferując użytkownikom unikalną w swej jakości możliwość wyświetlania projekcji holograficznych. Komentatorzy, piszący o nowych technologiach, są zgodni co do wysokiej klasy wykonania Hololens, imponującej rozdzielczości wyświetlanych hologramów, doskonałego, przestrzennego dźwięku i łatwego, intuicyjnego sterowania. Publicysta portalu Techradar.com, opisując swoje wrażenia, sugerował w zeszłym tygodniu, że Hololens może być przyszłością przetwarzania danych. Wspomniane już wyżej Jet Propulsion Laboratory, centrum badawcze NASA, wykorzystuje Hololens do projektu edukacyjnego, w ramach którego widzom prezentacji naukowej wyświetlana jest fotorealistyczna powierzchnia Marsa, natomiast szwedzki producent samochodów, Volvo, znajduje zastosowanie gogli w procesie projektowania systemów bezpieczeństwa swoich pojazdów. W gronie tej światowej czołówki pionierów nowych technologii znajdzie się niedługo polski serwis wymiany walut. Jaką funkcjonalność dla Hololens opracują jego specjaliści?
Na przyciemnionym wizjerze nowatorskich cyberokularów, bazujących na systemie Windows 10, wyświetlane mogą być zarówno dwuwymiarowe, jak i trójwymiarowe projekcje. Pozwala to zarówno na modelowanie skomplikowanych, przestrzennych obiektów, jak i wygodnego zawieszenia w przestrzeni użytkownika holograficznych obszarów roboczych, np. edytora tekstu, klienta e-mail lub przeglądarki internetowej. Właśnie do grupy takich rozwiązań, umożliwiających projekcję hologramu przestrzeni roboczych należeć będzie aplikacja walutowa Cinkciarz.pl. Za jej pomocą użytkownik okularów Microsoft Hololens w dowolnym momencie będzie miał dostęp do aktualnych kursów wybranych par walutowych. Developerzy zapowiadają zachowanie większości sprawdzonych funkcjonalności znanych z popularnej aplikacji walutowej dla Windows Phone.
Jakimi motywacjami kieruje się jeden z polskich liderów wymiany walut online, angażując się w wzbogacanie świata rzeczywistości poszerzonej? - Ostatnie lata były czasem konsolidowania prekursorskiej roli Cinkciarz.pl w branży fintech. Dzięki metodycznemu, wielokierunkowemu rozwojowi jesteśmy w stanie zapewnić użytkownikom naszego serwisu dostęp do usług powiązanych z wymianą walut na najnowocześniejszych urządzeniach. Doświadczenia wyniesione z rozwoju naszych aplikacji na sprzęt AR, taki jak Google Glass czy Recon Jet, pozwolą nam stworzyć efektywne i wygodne rozwiązanie również na jeden z najbardziej obiecujących hardware’ów ostatnich lat, jakim jest bez wątpienia Microsoft Hololens - wyjaśnia Kamil Sahaj, dyrektor marketingu Cinkciarz.pl.
Data premiery wersji konsumenckiej Microsoft Hololens nie została dotychczas ogłoszona. Wersja rozwojowa, przeznaczona dla developerów, aktualnie wciąż dostępna jest w sprzedaży tylko na terenie USA i Kanady. Jednorazowo za pośrednictwem strony oficjalnej można zakupić do 5 egzemplarzy cyberokularów, w cenie 3 tys. USD / szt. Komentatorzy rynku technologicznego zauważają, że mimo wysokiej ceny urządzenie jest na tyle nowatorskie i ekscytujące, że jeszcze przed wyznaczeniem daty premiery wersji konsumenckiej Microsoft Hololens jest przewidywanym hitem sprzedażowym.