Ви отримали нашу картку від фонду?

Ви отримали
нашу картку від фонду?

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Cinkciarz.pl wyróżniony na Kongresie Gospodarczym

16 paź 2018 15:06|Cinkciarz.pl

1700 uczestników, 80 prelegentów i trzy dni ważnych rozmów o wyzwaniach, przed którymi stają dziś przedsiębiorcy. Kongres Gospodarczy Lubuskie 2018 z założenia organizatorów miał być platformą rozmów o przyszłości. W przypadku firmy Cinkciarz.pl chodzi jednak o przyszłość, która już stała się teraźniejszością.

 Innowacje są już na stałe w DNA naszej firmy, jako jeden ze środków do osiągnięcia celu, którym jest konkurowanie na globalnym rynku usług finansowych  zwracał uwagę Robert Błaszczyk, przedstawiciel Cinkciarz.pl, zaproszony do dyskusji na temat nowoczesnej przedsiębiorczości i technologii, które zmieniają świat.

W panelu głos zabierali także: dr Henryka Bochniarz  prezydent Konfederacji Pracodawców Lewiatan, senator Robert Dowhan, poseł Paweł Pudłowski, Bartosz Kubik  współzałożyciel i prezes zarządu Ekoenergetyka-Polska oraz Hanna Stypułkowska-Goutierre  szefowa Polskiej Izby Handlowo-Przemysłowej we Francji i prezes Stowarzyszenia Polskich Izb Handlowych za Granicą.

Różnicę zdań  od wskazań na swego rodzaju zagrożenia po niepowtarzalną szansę  wywołało u nich zagadnienie sztucznej inteligencji. Robert Błaszczyk mógł jednak wyrazić opinię, bazując na sferze praktycznej.

 My swoją przygodę ze sztuczną inteligencją zaczęliśmy już dwa lata temu. Zainwestowaliśmy w superkomupter NVIDIA DGX1, aby nasze centrum naukowo-badawcze mogło wspomóc klientów w podejmowaniu decyzji na rynkach finansowych, które implikują bardzo poważne kwoty. Tworzymy dobry mariaż człowieka i nowoczesnych technologii. Zadaniem wspomnianego centrum jest bowiem m.in. analiza zachowań odbiorców usług, które oferujemy. Staramy się, by operacje zajmowały ludziom jak najmniej czasu, zdając sobie sprawę, że każda ich sekunda jest ważna, a będzie stawała się coraz ważniejsza  tłumaczył Robert Błaszczyk.

Cały profil działalności oraz jedna z nowych usług Cinkciarz.pl doskonale wpisały się także w kolejną kwestię rozmowy, gdyż rzecz dotyczyła e-commerce.  Blisko 60 procent użytkowników internetu robi zakupy w sieci, a jedna czwarta z nich korzysta z dostępu do globalnego rynku i kupuje w sklepach zagranicznych. M.in. właśnie dla nich przygotowaliśmy naszą usługę Cinkciarz Pay  wyjaśnił przedstawiciel portalu Cinkciarz.pl przed audytorium w głównej sali Filharmonii Zielonogórskiej.

Istotnym punktem trzydniowego wydarzenia była gala, w trakcie której wręczano Nagrody Gospodarcze Marszałka Województwa Lubuskiego. Cinkciarz.pl, z powodzeniem działając na globalną skalę, zachował główną siedzibę firmy w Zielonej Górze, otrzymał zatem statuetkę za wkład w rozwój i promocję województwa.

16 paź 2018 15:06|Cinkciarz.pl

Zobacz również:

15 paź 2018 10:28

Niesamowite. Sprzedają ropę dosłownie za ćwierć ceny

12 paź 2018 12:13

S&P może dziś podwyższyć rating Polski

11 paź 2018 17:34

Populiści wpędzają włoską gospodarkę do grobu

11 paź 2018 8:50

Panika na rynkach. Trump: Fed zwariował

10 paź 2018 17:44

Turecka walka z inflacją – naklejki i policja

10 paź 2018 17:08

Problemy Pakistanu w cieniu wojny handlowej

Atrakcyjne kursy 27 walut