Ви отримали нашу картку від фонду?

Ви отримали
нашу картку від фонду?

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Igrzyska w Rio de Janeiro. Sprawdź, ile może kosztować wyjazd [PORADNIK]

26 lip 2016 11:06|Cinkciarz.pl

W sierpniu rozpoczną się igrzyska olimpijskie w brazylijskim Rio de Janeiro. Jeżeli marzysz o podróży do Ameryki Południowej i udziale w najbardziej prestiżowych zawodach sportowych świata, sprawdź, ile może kosztować wyjazd i na co warto zwrócić uwagę.

Rio de Janeiro liczy niemal 6.5 mln mieszkańców i jest drugim co do wielkości miastem w Brazylii. Miejscowość położona w zatoce Guanabara nad Atlantykiem według poradników turystycznych uznawana jest za jedną z najatrakcyjniejszych na świecie. Słynna jest również ze względu na kontrasty. To jedna z najnowocześniejszych metropolii, w której nie brakuje dzielnic cieszących się złą sławą, pełnych ubóstwa i przestępczości.

Już 5 sierpnia w Rio de Janeiro rozpoczną się XXXI Letnie Igrzyska Olimpijskie. W uznawanych przez większość sportowców za najbardziej prestiżowe zawody sportowe świata weźmie udział ponad 10 tys. zawodników. Zmagania potrwają do 21 sierpnia.

Wymiana walut

Oficjalną walutą w Brazylii jest real brazylijski. W Polsce bardzo trudno jest go zdobyć, przez co kurs jego wymiany może być niekorzystny. Eksperci walutowi radzą, by do Brazylii zabrać dolary i na miejscu wymienić je na reale. - Wybierając się do Ameryki Południowej, warto mieć ze sobą dolary amerykańskie. Ich wymiana na reale będzie łatwiejsza i korzystniejsza niż w przypadku innych walut. Oczywiście, jeżeli posiadamy euro, funty czy franki, to także nie powinniśmy mieć problemu z ich wymianą w centrach dużych miast - komentuje Marcin Lipka, analityk Cinkciarz.pl.

Najlepiej będzie skorzystać z usług kantorów wymiany walut online, które w ostatnich latach bardzo zyskały na popularności. Jeżeli kupujemy 2 tys. dol., to możemy zaoszczędzić nawet 427 zł w stosunku do kursów bankowych (*wszystkie kursy z dnia 19.07.2016 r. za Cinkciarz.pl).

Ceny lotu i noclegów

Gdybyśmy aktualnie chcieli kupić bilet lotniczy na drugi tydzień sierpnia z Warszawy do Rio de Janeiro i z powrotem, wg portalu skyscanner.pl musielibyśmy zapłacić za niego nawet 5.2 tys. zł. Podróż może potrwać dobę, a we Frankfurcie i São Paulo czekałyby nas przesiadki. Zdarzają się również oferty, gdzie łączny koszt wynosi ok. 4.7 tys. zł, ale by na nie trafić, trzeba mieć odrobinę szczęścia. Ci, którzy zarezerwowali bilet np. dwa miesiące temu, mogli liczyć na oszczędność rzędu nawet tysiąca zł.

Bardzo atrakcyjnie w serwisie booking.com prezentują się ceny noclegów. Jeśli planujemy rezerwację podczas odbywających się igrzysk olimpijskich, opłaty nieznacznie będą różniły się od tych w Polsce. Za łóżko w pokoju wieloosobowym zapłacimy tylko 80 zł. Pokój jednoosobowy w motelu to wydatek rzędu 220 zł, a pokój jednoosobowy ze śniadaniem w hotelu trzygwiazdkowym kosztuje ok. 450 zł. Najkorzystniej wychodzi jednak wynajęcie pokoju dwuosobowego. Doba w hotelu dwugwiazdkowym wyniesie nas ok. 250 zł.

Bilety na olimpiadę

Na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro zmagania sportowców toczyć się będą o 306 kompletów medali w 31 dyscyplinach. W programie imprezy nie znalazły się m.in. baseball czy karate, ale dopisane zostało rugby (w wersji siedmioosobowej) i golf.

 

26 lip 2016 11:06|Cinkciarz.pl

Zobacz również:

22 lip 2016 12:06

Kurs tureckiej liry na dnie, a może być jeszcze gorzej [ANALIZA CINKCIARZ.PL]

15 lip 2016 10:48

Cinkciarz.pl z aplikacją na smartwatche Pebble

14 lip 2016 13:08

Co warto kupować w Polsce, jeśli pracujesz na Wyspach Brytyjskich? [RAPORT]

12 lip 2016 10:21

Cinkciarz.pl najdokładniejszy na świecie w prognozie kursów Ameryki Łacińskiej i Zatoki Perskiej

5 lip 2016 12:52

Wakacje w Polsce? Tańsze i bezpieczniejsze niż myślisz

29 cze 2016 15:18

Zanim zaczniesz pracę za granicą [DZIESIĘĆ PRAKTYCZNYCH WSKAZÓWEK]

Atrakcyjne kursy 27 walut