Ви отримали нашу картку від фонду?

Ви отримали
нашу картку від фонду?

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Jubileusz Cinkciarz.pl: 10 lat z cennymi nagrodami i triumfami w rankingach

25 sty 2021 14:00|Cinkciarz.pl

Kapituły prestiżowych konkursów i ogólnopolskie media doceniają wysoką jakość, użyteczność i innowacyjność usług portalu Cinkciarz.pl, a analitycy fintechu imponują trafnością walutowych prognoz na łamach światowej agencji Bloomberg. Z okazji jubileuszu 10-lecia, przypominamy najcenniejsze osiągnięcia firmy.

Jubileusz Cinkciarz.pl: 10 lat z cennymi nagrodami i triumfami w rankingach

– Tysiące zadowolonych klientów i ponad dwa miliony pobrań naszej aplikacji do wymiany walut stanowią dla nas najcenniejszą nagrodę i wystawiają najlepsze świadectwo przydatności naszych usług. Niemniej jednak laury w rozmaitych rankingach i plebiscytach, które zaczęły się pojawiać niemal od samego początku naszej działalności, także dodawały nam zapału i sprawiały, że poprzeczkę wieszaliśmy sobie coraz wyżej – mówi Piotr Kiciński, wiceprezes Cinkciarz.pl.

Firma wystartowała z usługą internetowej wymiany walut w połowie listopada 2010 r. Już niespełna rok później Cinkciarz.pl odbierał Laur Klienta w kategorii Odkrycie roku 2011. Grono niezależnych ekspertów doceniło fintech za wkład w rozwój rynku walutowego online.

Upłynęło 12 miesięcy. Cinkciarz.pl został finalistą ogólnopolskiego konkursu Dobry Wzór, organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Był też wyróżniony Symbolem Kantoru Online 2012 przez „Monitor Rynkowy”. Z kolei redakcja Economy Life Today rekomendowała usługi firmy do tytułu Jakość roku 2012.

W 2013 r. zespół analityków Cinkciarz.pl pierwszy raz błysnął na arenie międzynarodowej, zwyciężając w światowym rankingu agencji Bloomberg w prognozowaniu zmian kursu EUR/PLN. W 2014 r. Cinkciarz.pl debiutował na Liście 500 „Rzeczpospolitej” i Liście 200 tygodnika „Wprost”, zajmując miejsca w czołówce zestawień największych firm w Polsce.

Twórca Cinkciarz.pl Najlepszym Menedżerem, a jego firma Graczem Roku

Po wyjątkowe laury sięgaliśmy na pięciolecie działalności. Najpierw Marcin Pióro, prezes i założyciel Cinkciarz.pl, zyskał tytuł Najlepszego Menedżera 2015 wg redakcji Bloomberg Businessweek Polska.

Szefowie działających w Polsce firm sondażowo sami wskazali wówczas najbardziej efektywnego w swoim gronie, nagradzając Marcina Pióro za sukces zawodowy, wytrwałość i innowacyjność.

Nieco później redakcja „Forbes”, wybiegając w przyszłość, przyznała firmie Cinkciarz.pl tytuł Gracza Roku 2016 w kategorii Finanse. W tym zestawieniu opiniotwórczego czasopisma chodzi o wskazanie firm, które w nadchodzącym roku przejmą role liderów poszczególnych branż.

Cinkciarz.pl wywiązał się z prestiżowej nominacji, konsekwentnie zajmując coraz wyższe lokaty w rankingach największych firm w Polsce. W 2016 i 2017 r. docierał do czołowych dziesiątek list „Rzeczpospolitej” i „Wprost”. Autorzy opracowań podkreślali jednocześnie, że Cinkciarz.pl był najwyżej klasyfikowaną firmą prywatną, ustępując w rankingach tylko spółkom z udziałem Skarbu Państwa.

Jubileusz Cinkciarz.pl: 10 lat z cennymi nagrodami i triumfami w rankingach

Cinkciarz.pl wśród Najcenniejszych Marek, a Marcin Pióro na liście Digital Shapers

W 2018 r. fintech, utrzymując pozycje w czołówkach zestawień największych firm w Polsce i wyróżniając się w rankingu Bloomberga, sięgał także po inne wyjątkowe laury.

W lutym Cinkciarz.pl zajął czwarte miejsce wg stopy referencji w XIV edycji Rankingu Najcenniejszych Polskich Marek „Rzeczpospolitej”, w marcu zaś wygrał konkurs na najlepszy Kantor Internetowy Roku w IV edycji Expo FxCuffs, czyli wielkiego wydarzenia (targów, cyklu prelekcji i gali) dla rynków walutowych w całej Europie.

Z kolei w listopadzie Marcin Pióro, właściciel Cinkciarz.pl, został laureatem Digital Shapers w kategorii Innowacje i technologie. Digital Shapers, pod patronatem Forbes i Business Insider, to elitarna lista liderów branży cyfrowej w Polsce.

Obfity w sukcesy okres wieńczyły: trzecia lokata w kategorii Najlepsza polska usługa 2018 rankingu LUBIĘ, BO POLSKIE, czyli zestawienia Polskiego Radia S.A., oraz miejsce w czołowej dziesiątce na liście 2000 „Rzeczpospolitej” z rocznym przychodem Cinkciarz.pl Sp. o.o. przekraczającym 17 mld zł.

Liderzy w Bloombergu

Jubileusz Cinkciarz.pl: 10 lat z cennymi nagrodami i triumfami w rankingach

Trafne prognozy walutowe, po udanym debiucie we wspomnianym już wyżej 2013 r., stały się w kolejnych latach domeną analityków fintechu.

Media z różnych kontynentów z uznaniem opisywały, jak firma z Polski zostawia w pokonanym polu światowych gigantów, czyli przedstawicieli najbardziej znanych banków i instytucji finansowych na świecie.

Kulminacją sukcesów w rankingu Bloomberga okazał się rok 2019. Cinkciarz.pl aż 58 razy zajmował miejsca na podium, zwyciężając 31-krotnie. Dla porównania: drugi zespół analityków zajął 45 lokat w czołowej trójce, w tym 13 na szczycie. Czy komukolwiek uda się poprawić ten rezultat...

W jubileuszowym roku Cinkciarz.pl utrzymał się czołówkach rankingów „Wprost”, „Rzeczpospolitej”, które obrazują nie tylko wielkość firm, lecz także skalę dynamiki ich rozwoju, jak choćby ranking Polskich Gepardów, w którym fintech zajął 11. pozycję w stawce 200 sklasyfikowanych.

– Nie chcemy klasyfikować, które z wymienionych nagród cenimy sobie najwyżej. To bardzo satysfakcjonujące, gdy branża dostrzega i docenia nasze dokonania. Prawda jest jednak taka, że o sukcesie w biznesie nie decydują statuetki w firmowej gablocie. W 10 lat zbudowaliśmy grupę spółek świadczących różne usługi finansowe udostępniane przez portale Cinkciarz.pl w Polsce i Conotoxia.com za granicą. Klienci indywidualni i biznesowi chcą z nich korzystać. To właśnie wydaje się naszym najcenniejszym osiągnięciem. Postaramy się jednak oczywiście, by zakładkę z nagrodami na naszej stronie wypełniały kolejne pozycje – podsumowuje Piotr Kiciński.

25 sty 2021 14:00|Cinkciarz.pl

Zobacz również:

21 sty 2021 11:00

Krótki przewodnik po metodach płatności w portalu Cinkciarz.pl

19 sty 2021 14:00

Sezon na interwencje walutowe. NBP nie powiedział ostatniego słowa?

18 sty 2021 10:58

W świecie aplikacji Cinkciarz.pl

15 sty 2021 9:00

Złoty czarnym koniem światowych instytucji finansowych

13 sty 2021 9:00

Styczniowe posiedzenie NBP: balansowanie na krawędzi cięcia

14 gru 2020 15:40

Jak Cinkciarz.pl zdobywał rozgłos

Atrakcyjne kursy 27 walut