Wymieniaj waluty

Wymieniaj waluty
i zdobywaj darmowe losy.

Pula nagród: 500 000 zł

Weź udział w loterii >

Konferencja Google na żywo w Zielonej Górze. Jak to możliwe? [WIDEO]

19 maj 2016 16:03|Cinkciarz.pl

Niemal 200 osób spotkało się na Uniwersytecie Zielonogórskim, by wspólnie oglądać na żywo transmisję z konferencji Google I/O. Było to najliczniejsze jak dotąd spotkanie entuzjastów nowych technologii, umożliwione dzięki współpracy z firmą Cinkciarz.pl.

Liczną obecność na środowym wydarzeniu można tłumaczyć nie tylko dużym zainteresowaniem, jakim cieszą się narzędzia informatyczne, rozwijane przez Google. Istotną rolę w sukcesie frekwencyjnym miała też konsekwencja organizatorów z zielonogórskiego Geek Club. Warto przypomnieć, że miesiąc temu zorganizowali transmisję z konferencji innego potentata, portalu Facebook. - Zaczynamy zbierać owoce regularności, z jaką staramy się gromadzić i integrować środowisko IT w naszym mieście. Nasze spotkania nie mają opierać się na biernym oglądaniu. Chcemy, żeby tworzyły platformę do dyskusji i wnosiły twórczą atmosferę - deklaruje Tomasz Wartalski, przedstawiciel Geek Club.

Wiele zaprezentowanych podczas konferencji pomysłów dotyczyło udoskonalania komunikacji użytkowników z usługami Google, m.in. za pomocą głosu. Mówiono też sporo o personalizacji systemów informatycznych, które będą potrafiły rozpoznawać kontekst wypowiedzi użytkownika, a nawet interpretować jego nastrój. - Google ma swój magnetyzm, przyciąga ludzi swoimi przełomowymi pomysłami, które dodatkowo potrafi sprzedać w świeży i kreatywny sposób - tłumaczy dr inż. Tomasz Gratkowski z Instytutu Metrologii, Elektroniki i Informatyki UZ.

Co umożliwia zacieśnianie współpracy pomiędzy zielonogórskimi pasjonatami, uczelnią i sponsorem wydarzenia? - Cinkciarz.pl to firma z branży fintech, czyli financial technology. Naszą pozycję lidera rynku wymiany walut online opieramy między innymi na twórczym łączeniu wiedzy eksperckiej z różnych dziedzin, w tym właśnie informatyki. Chcemy wspierać rozwój zielonogórskiego środowiska IT, bo już dzisiaj kreuje ono wysokiej klasy specjalistów, którzy znajdują zatrudnienie w naszej firmie - wyjaśnia Kamil Sahaj, dyrektor marketingu Cinkciarz.pl.

19 maj 2016 16:03|Cinkciarz.pl

Zobacz również:

18 maj 2016 10:43

Lekki wydatek na ciężkie brzmienia, czyli czeski Brutal Assault po kosztach

13 maj 2016 9:22

Konferencja Google I/O Extended 2016 Zielona Góra

12 maj 2016 17:13

Jak złoty zareaguje na decyzję Moody’s? [ANALIZA CINKCIARZ.PL]

12 maj 2016 10:52

Polskie hity eksportowe, czyli wózki dziecięce, zabawki i gry

12 maj 2016 9:32

Cinkciarz.pl na 9 miejscu listy 200 największych polskich firm wg Wprost

5 maj 2016 10:17

18 miejsce Cinkciarz.pl na liście Rzeczpospolitej

Atrakcyjne kursy 28 walut