Ви отримали нашу картку від фонду?

Ви отримали
нашу картку від фонду?

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Konferencja Google na żywo w Zielonej Górze. Jak to możliwe? [WIDEO]

19 maj 2016 16:03|Cinkciarz.pl

Niemal 200 osób spotkało się na Uniwersytecie Zielonogórskim, by wspólnie oglądać na żywo transmisję z konferencji Google I/O. Było to najliczniejsze jak dotąd spotkanie entuzjastów nowych technologii, umożliwione dzięki współpracy z firmą Cinkciarz.pl.

Liczną obecność na środowym wydarzeniu można tłumaczyć nie tylko dużym zainteresowaniem, jakim cieszą się narzędzia informatyczne, rozwijane przez Google. Istotną rolę w sukcesie frekwencyjnym miała też konsekwencja organizatorów z zielonogórskiego Geek Club. Warto przypomnieć, że miesiąc temu zorganizowali transmisję z konferencji innego potentata, portalu Facebook. - Zaczynamy zbierać owoce regularności, z jaką staramy się gromadzić i integrować środowisko IT w naszym mieście. Nasze spotkania nie mają opierać się na biernym oglądaniu. Chcemy, żeby tworzyły platformę do dyskusji i wnosiły twórczą atmosferę - deklaruje Tomasz Wartalski, przedstawiciel Geek Club.

Wiele zaprezentowanych podczas konferencji pomysłów dotyczyło udoskonalania komunikacji użytkowników z usługami Google, m.in. za pomocą głosu. Mówiono też sporo o personalizacji systemów informatycznych, które będą potrafiły rozpoznawać kontekst wypowiedzi użytkownika, a nawet interpretować jego nastrój. - Google ma swój magnetyzm, przyciąga ludzi swoimi przełomowymi pomysłami, które dodatkowo potrafi sprzedać w świeży i kreatywny sposób - tłumaczy dr inż. Tomasz Gratkowski z Instytutu Metrologii, Elektroniki i Informatyki UZ.

Co umożliwia zacieśnianie współpracy pomiędzy zielonogórskimi pasjonatami, uczelnią i sponsorem wydarzenia? - Cinkciarz.pl to firma z branży fintech, czyli financial technology. Naszą pozycję lidera rynku wymiany walut online opieramy między innymi na twórczym łączeniu wiedzy eksperckiej z różnych dziedzin, w tym właśnie informatyki. Chcemy wspierać rozwój zielonogórskiego środowiska IT, bo już dzisiaj kreuje ono wysokiej klasy specjalistów, którzy znajdują zatrudnienie w naszej firmie - wyjaśnia Kamil Sahaj, dyrektor marketingu Cinkciarz.pl.

19 maj 2016 16:03|Cinkciarz.pl

Zobacz również:

18 maj 2016 10:43

Lekki wydatek na ciężkie brzmienia, czyli czeski Brutal Assault po kosztach

13 maj 2016 9:22

Konferencja Google I/O Extended 2016 Zielona Góra

12 maj 2016 17:13

Jak złoty zareaguje na decyzję Moody’s? [ANALIZA CINKCIARZ.PL]

12 maj 2016 10:52

Polskie hity eksportowe, czyli wózki dziecięce, zabawki i gry

12 maj 2016 9:32

Cinkciarz.pl na 9 miejscu listy 200 największych polskich firm wg Wprost

5 maj 2016 10:17

18 miejsce Cinkciarz.pl na liście Rzeczpospolitej

Atrakcyjne kursy 27 walut