18 miejsce Cinkciarz.pl na liście Rzeczpospolitej

05.05.2016 10:17|Cinkciarz.pl

Cinkciarz.pl to największa firma z polskim kapitałem - wynika z rankingu Rzeczpospolitej. Spółka znalazła się także na 18 miejscu zestawienia 500 największych przedsiębiorstw w kraju, awansując tym samym o dziewięć pozycji w stosunku do ub.r.

Piotr Kiciński

Lista 500 po raz pierwszy została opublikowana w 1999 r. Zestawienie to kompleksowy obraz polskiej gospodarki, powstały na podstawie wyników firm, które zatrudniają łącznie ponad 1.45 mln osób. Publikowany przez Rzeczpospolitą ranking jest najstarszym i najobszerniejszym na krajowym rynku wydawnictwem, prezentującym wyniki najprężniejszych firm.

W tegorocznej edycji zestawienia Cinkciarz.pl uplasował się na 18 miejscu listy 500 największych firm w Polsce. Awansował z 27 pozycji, którą zajął w ub.r. Przedsiębiorstwo wyprzedziło m.in., Energę SA, BP Europa i Grupę Azoty. Spółka znalazła się także na pierwszym miejscu listy największych firm z polskim kapitałem.

Redakcja dziennika zauważyła również inwestycje Cinkciarz.pl w kadry. - Wśród firm, które swój wzrost zatrudnienia oraz przychodów opierają na tzw. rozwoju organicznym, liderami są Cinkciarz.pl i sieć drogerii Rossmann. Cinkciarz.pl, potentat internetowego rynku wymiany walut, który wsławił się w minionym roku spektakularną akcją promocyjną z udziałem dwóch byłych prezydentów (Wałęsy i Komorowskiego) towarzyszącą wejściu firmy na rynek USA, zwiększył w ub.r. zatrudnienie ponad dwukrotnie - pisze dziennik “Rz”.

Aktualnie w Cinkciarz.pl pracuje ponad 160 osób. W ciągu kolejnych pięciu lat firma zamierza zatrudniać nawet do 500 osób. Ma to związek z innowacyjnym projektem budowy sztucznej inteligencji oraz przeznaczonego na ten cel Centrum Badawczo-Rozwojowego. W ub.r. spółka otworzyła biuro reprezentacyjne w Chicago.

- Tak wysokie miejsce na liście Rzeczpospolitej to dla nas dodatkowy impuls do nieprzerwanego podnoszenia poprzeczki konkurencji. Jesteśmy przekonani, że inwestując w rozwój spółki oraz kadry, zapewnimy sobie eksponowaną pozycję na liście także w kolejnych latach - komentuje Piotr Kiciński, wiceprezes Cinkciarz.pl.

Pierwsze 50 miejsc rankingu "Rzeczpospolitej" "Lista 500"


Zobacz również:

27.04.2016 | 09:44

Cinkciarz.pl nagrodzony podczas Gali Globalna Polska [MATERIAŁ WIDEO]

Podczas organizowanej przez miesięcznik “Manager” gali Globalna Polska przyznano nagrody dla pols...

21.04.2016 | 10:13

Cinkciarz.pl ponownie w czołówce rankingów Bloomberga

Prognozy kursów walut sporządzane przez analityków Cinkciarz.pl po raz kolejny zostały uznane prz...

18.04.2016 | 10:04

Czy emigracja jeszcze się opłaca? [ANALIZA CINKCIARZ.PL]

Tuż po wejściu do Unii Europejskiej Polacy masowo wyjeżdżali z kraju, głównie do Irlandii i Wielk...

13.04.2016 | 16:39

Konferencja Facebooka w Zielonej Górze [RELACJA WIDEO, ZDJĘCIA]

Ponad 100 pasjonatów nowych technologii obejrzało wczoraj na Uniwersytecie Zielonogórskim konfer...

Rozpocznij chat