Ви отримали нашу картку від фонду?

Ви отримали
нашу картку від фонду?

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Cinkciarz.pl ponownie w czołówce rankingów Bloomberga

21 kwi 2016 10:13|Cinkciarz.pl

Prognozy kursów walut sporządzane przez analityków Cinkciarz.pl po raz kolejny zostały uznane przez prestiżową amerykańską agencję prasową Bloomberg za jedne z najtrafniejszych na świecie.

Logo Cinkciarz.pl

Polski serwis wymiany walut Cinkciarz.pl zajął pierwsze miejsce w rankingu prognoz kursów walut rynków Ameryki Łacińskiej. Analitycy spółki w pierwszym kwartale 2016 r. wyprzedzili w tej kategorii m.in. amerykański bank inwestycyjny Morgan Stanley czy japoński Bank of Tokyo. W rankingu Bloomberga Cinkciarz.pl zajmuje również pierwszą pozycję wśród prognoz dla rynku krajów Zatoki Perskiej i piątą dla Azji. W sumie, w trafności typowania kursów w rankingu Bloomberga, Cinkciarz.pl zajął w drugim kwartale 2016 r. odpowiednio cztery miejsca pierwsze, trzy miejsca drugie oraz pięć trzecich miejsc.

Fachowość ekspertów z Warszawy i wiarygodność ich obserwacji są dostrzegane przez światowe media finansowe. Marcin Lipka, jeden z analityków Cinkciarz.pl, był cytowany w ostatnich tygodniach w kontekście dwóch bardzo trafnych szacowań. Pierwszym przykładem była niezwykle celna prognoza kierunku kursu brazylijskiego reala. Abstrahując od bieżących zawirowań politycznych w Sao Paulo i skupiając się na szerszym kontekście rynku surowcowego, w tym na istotnej roli kondycji chińskiej gospodarki i jej wpływu na brazylijską ekonomię, analitycy Cinkciarz.pl wskazali jedno z trzech najbardziej precyzyjnych szacowań kursu reala. Ich opinie na ten temat były cytowane w artykułach Bloomberg.com, Die Welt oraz w Rzeczpospolitej. Co ciekawe, przewidywania Cinkciarz.pl, podobnie jak specjalistów z pierwszego i drugiego miejsca (odpowiednio z włoskiego MPS Capital Services i szwedzkiego Skandinavska Enskilda Banken), były przygotowane bez współpracy z zespołem w Brazylii, a jedynie w oparciu o staranną analizę danych.

Jeszcze ciekawsze wydają się średniookresowe szacowania analityków Cinkciarz.pl dotyczące kursu rupii indyjskiej. Portal BloombergMarkets podkreśla, że Cinkciarz.pl jest drugim czołowym prognostą tej waluty na świecie. Według zaprezentowanych w materiale analiz, rupia spadnie do końca roku do nienotowanych dotychczas niskich poziomów. Według prognoz Cinkciarz.pl możemy mieć do czynienia z osłabieniem powodowanym spodziewaną siłą dolara pod koniec roku, ale niekoniecznie, jak niektórzy ekonomiści sądzą wyraźniejszym łagodzeniem polityki monetarnej przez bank centralny Indii.

Przytoczone powyżej przykłady trafnych analiz dotyczą oczywiście tylko tych najbardziej medialnych prognoz zespołu analitycznego Cinkciarz.pl. Serwis wymiany walut jest regularnie doceniany jako instytucja prognozująca. Nie ma w tym przypadkowości. Imponująca jest konsekwencja z jaką analitycy Cinkciarz.pl utrzymują się w czołówce pozycji na takich walutach jak ukraińska hrywna, meksykańskie peso czy koreański won.

21 kwi 2016 10:13|Cinkciarz.pl

Zobacz również:

18 kwi 2016 10:04

Czy emigracja jeszcze się opłaca? [ANALIZA CINKCIARZ.PL]

13 kwi 2016 16:39

Konferencja Facebooka w Zielonej Górze [RELACJA WIDEO, ZDJĘCIA]

13 kwi 2016 12:17

Gdzie spedytor szuka oszczędności [MATERIAŁ WIDEO]

6 kwi 2016 12:16

Kanapka za tysiąc dolarów… czyli życie młodej gwiazdy koszykówki [WYWIAD Z KEVINEM PANGOS]

5 kwi 2016 10:58

Wymiana walut przez internet? Sprawdź, ile możesz oszczędzić

30 mar 2016 13:07

Dlaczego warto kupić samochód za granicą?

Atrakcyjne kursy 27 walut