O nas

Ankiety Primary Dealers - narzędzie w rękach banku centralnego

Autor: finanse.wp.pl
Adres: http://finanse.wp.pl/Ankiety-Primary-Dealers-narzedzie-w-rekach-banku-centralnego
Data publikacji: 14.08.2014

W artykułach branżowych, a także w opracowaniach skierowanych do szerokiego odbiorcy często operujemy "oczekiwaniami rynkowymi". Zwykle są one pochodną ankiet skierowanych do uznanych ekonomistów. Skąd jednak biorą w komunikatach banków centralnych stwierdzenia, które natychmiast wywołują silne reakcje rynkowe?

Codziennie spływa na rynek setki wskaźników gospodarczych z całego świata. Ich interpretacja często zależy od tego jak są oczekiwania inwestorów dotyczące danego odczytu. W większości sytuacji uczestnicy rynku walutowego czy giełdowego posługują się medianą szacunków, które publikowane są przez agencje informacyjne takie jak Bloomberg, Reuters czy Dow Jones.

Marcin Lipka, analityk Cinkciarz.pl

Pobierz PDF (65.6 kB)

Powrót do listy wiadomości


Zobacz również:
Rozpocznij chat

  Uprzejmie informujemy, że uruchomienie usług w USA jest planowane na czwarty kwartał 2017 r. Aktualnie na całym terytorium Stanów Zjednoczonych trwa procesowanie wniosków licencyjnych pozwalających na świadczenie usług przekazów pieniężnych. Wymogi regulacyjne zostały spełnione już w 30 stanach. W oczekiwaniu na komplet licencji, trwają operacyjne przygotowania do rozpoczęcia świadczenia usług w USA. O postępach będziemy informować na bieżąco w komunikatach spółki. Zamknij okno

Serwis w j. angielskim to Conotoxia, a w j. polskim to Cinkciarz. Dwie marki, te same usługi. Już wkrótce w USA (NMLS #1504617)

Dowiedz się więcej Dzięki, rozumiem