O nas

Waluty: Szef szwajcarskiego banku pocieszył frankowiczów

Autor: finanse.wp.pl
Adres: http://finanse.wp.pl/Szef-szwajcarskiego-banku-pocieszyl-frankowiczow.html
Data publikacji: 19.02.2015

Od początku tygodnia wartość franka spadła prawie o 10 groszy. W czwartek chwilami kosztował w granicach 3.85 zł. Powodów jest wiele. Najważniejszym jednak było wystąpienie szefa Narodowego Banku Szwajcarii (SNB). Jego słowa mogą pocieszyć wielu frankowiczów.

We wtorkowy wieczór Thomas Jordan, szef SNB wystąpił na jednym z brukselskich uniwersytetów. Podczas swojej prezentacji wielokrotnie sugerował, że szwajcarska waluta jest przewartościowana, a to z kolei szkodzi helweckiej gospodarce. Zniechęcał także do kupowania aktywów denominowanych we franku, np. obligacji lub papierów wartościowych. Zapewniał również, że „ujemne stopy procentowe mają na celu skorygować wycenę franka”. To oznacza, że szwajcarska waluta może być jeszcze tańsza. Jordan zapowiedział także, że bank centralny pozostanie aktywny na rynku walutowym, jeżeli założenia polityki monetarnej będą tego wymagały.

Marcin Lipka, analityk Cinkciarz.pl

Pobierz PDF (120,0 kB)

Powrót do listy wiadomości


Zobacz również:
Rozpocznij chat

  Uprzejmie informujemy, że uruchomienie usług w USA jest planowane na czwarty kwartał 2017 r. Aktualnie na całym terytorium Stanów Zjednoczonych trwa procesowanie wniosków licencyjnych pozwalających na świadczenie usług przekazów pieniężnych. Wymogi regulacyjne zostały spełnione już w 30 stanach. W oczekiwaniu na komplet licencji, trwają operacyjne przygotowania do rozpoczęcia świadczenia usług w USA. O postępach będziemy informować na bieżąco w komunikatach spółki. Zamknij okno

Serwis w j. angielskim to Conotoxia, a w j. polskim to Cinkciarz. Dwie marki, te same usługi. Już wkrótce w USA (NMLS #1504617)

Dowiedz się więcej Dzięki, rozumiem

Wybierz kraj zamieszkania i język

Other countries - go to english website