Ви отримали нашу картку від фонду?

Ви отримали
нашу картку від фонду?

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Black Friday i Cyber Monday w pandemii – porady analityków

24 lis 2020 9:30|Cinkciarz.pl

Bez tłoku w centrum handlowym, bez kolejki przed otwarciem sklepu, za to przed monitorem komputera lub ze smartfonem w dłoni, przeglądając witryny internetowych sprzedawców z całego świata. Tak może wyglądać tegoroczne święto wyprzedaży. Analitycy Cinkciarz.pl zastanawiają się, czy będzie bezpieczniej i taniej, ale też dają kilka wskazówek. Klienci fintechu mogą natomiast skorzystać z promocyjnej oferty na Black Friday i Cyber Monday.

Black Friday i Cyber Monday w pandemii – porady analityków

Black Friday, dzień tradycyjnych wyprzedaży i obniżek cen, wypada w tym roku 27 listopada. Z kolei Cyber Monday, czyli odpowiedź branży e-commerce na przeceny w sklepach stacjonarnych – 30 listopada.

Można się spodziewać, że w tym okresie – jak co roku – sprzedawcy będą nas zachęcać do zakupów, oferując wyjątkowe okazje i duże cięcia cen towarów. Ponieważ rabaty rzędu 20-30 proc. na nikim nie robią już dziś większego wrażenia, zobaczymy i usłyszymy reklamy mówiące o obniżkach o połowę, a nawet o 70-80 proc, wobec pierwotnej ceny detalicznej.

Towar znacznie poniżej wartości?

Czy to możliwe, że sklep zdecyduje się sprzedać pełnowartościowy towar znacznie poniżej jego wartości? – Możliwe, ale jednocześnie mało prawdopodobne, że uda się nam kupić coś, czego naprawdę potrzebujemy, w tak korzystnej cenie – odpowiadają analitycy portalu Cinkciarz.pl. – Slogany reklamowe o gigantycznych zniżkach są obliczone na przyciągnięcie uwagi. Aby miały pokrycie w faktach, sprzedawca rzeczywiście może na przykład znacznie przecenić towar, na który i tak nie ma popytu, albo wcześniej podnieść ceny, by później skala obniżki prezentowała się okazalej – tłumaczą analitycy Cinkciarz.pl.

Oczywiście, nie wszystkie wyprzedaże są pozorowane. W Black Friday i Cyber Monday można upolować produkty znacznie taniej niż np. w grudniowym szale przedświątecznych zakupów prezentowych. Tylko jak odróżnić prawdziwe okazje od pułapek zastawianych na klientów?

– Nie powinniśmy się sugerować procentową skalą przeceny, tylko po prostu sprawdzić, ile ten sam produkt kosztuje w innych sklepach. Skoro tegoroczne polowanie na zniżki z uwagi na pandemię koronawirusa przeniesie się do internetu, tym łatwiej będzie skorzystać z porównywarek cenowych i dokonać szybkiej weryfikacji – podpowiadają analitycy Cinkciarz.pl. – Zakupy w sieci mogą okazać się dla nas nie tylko bezpieczniejsze, ale i korzystniejsze. Możemy przecież przebierać w ofertach z całego świata, a nie tylko w sklepach czy platformach z kraju, w którym mieszkamy. To duża szansa na większy wybór produktów i niższe ceny. Zakupy za granicą wydają się tym bardziej godne uwagi, że za dolara czy euro płacimy dziś blisko 20 groszy mniej niż ledwie trzy tygodnie temu – podsumowują.

Istotną kwestią jest zapłata za towary kupowane za granicą. O ile dojdzie do wymiany walut w niekorzystnym dla klienta kursie, a do tego dorzucimy prowizje za przewalutowanie i przelanie pieniędzy do innego państwa, całe poszukiwanie może się okazać mniej opłacalne. Jednym z rozwiązań, aby płacić i nie przepłacić, jest wielowalutowa karta płatnicza. Taki produkt oferuje m.in. Cinkciarz.pl. Wystarczy za darmo zamówić np. wirtualną wersję karty, aby zyskać dostęp do ponad 160 walut. Warto pamiętać, że podczas zagranicznych zakupów najbardziej opłaca się posługiwać walutą, której oczekuje sprzedawca.

Tańsze waluty

Klienci Cinkciarz.pl, którzy podczas Black Friday i Cyber Monday chcą zrobić zakupy za granicą lub po prostu wymienić walutę, mogą skorzystać z promocyjnej oferty. Wpisując kod o treści „blackweek” podczas zawierania transakcji, otrzymają jeszcze lepszy kurs.

Kod rabatowy można wykorzystać wielokrotnie przy wymianie PLN na inną walutę bądź innych walut na PLN. Promocja ruszyła 20 listopada i potrwa do 31 grudnia 2020 r.

24 lis 2020 9:30|Cinkciarz.pl

Zobacz również:

9 lip 2020 10:21

Tańsze waluty na wakacje? Kursy raczej stabilne. Jesienią może być drożej

19 mar 2020 15:30

Dolar na niepewne czasy. Indeks amerykańskiej waluty najwyższy od 15 lat!

22 lis 2019 17:06

Za alkohol najwięcej płacą niepijący

20 lis 2019 15:50

W sprawie 30-krotności ZUS doszliśmy do najgorszego rozwiązania

8 lis 2019 15:54

100 miliardów powodów do dumy

5 lis 2019 17:39

Korupcja i jedna firma pogrążają cały kraj

Atrakcyjne kursy 27 walut