Cinkciarz.pl vs Currency One – ciąg dalszy naruszeń

07.07.2014 14:27

Kolejne działania Cinkciarz.pl w związku z naruszeniami ze strony Currency One S.A. - operatora serwisów Internetowykantor.pl i Walutomat.pl.

Pobierz PDF (159 kB)

Cinkciarz.pl złożył drugi już wniosek o zawezwanie do próby ugodowej w sprawie o zapłatę przez Currency One S.A. odszkodowania, tym razem w kwocie 25 milionów zł z tytułu naruszeń prawa ochronnego na znak towarowy i prawa do firmy Cinkciarz.pl oraz popełnienia czynów nieuczciwej konkurencji.

Złożenie wniosku jest związane z dalszym wykorzystywaniem przez Currency One S.A. oznaczeń słownych „cinkciarz.pl” oraz „cinkciarz” jako słów kluczowych przy definiowaniu reklam portali Internetowykantor.pl i Walutomat.pl w Google AdWords, wyświetlanych na stronach Google oraz innych stronach internetowych wyświetlających reklamy Google, jak również w treściach takich reklam. Co istotne, Currency One S.A. dokonuje tych działań wbrew prawomocnemu, sądowemu zakazowi obowiązującemu od dnia 9 października 2013 r.

Currency One S.A. zaczęło również stosować praktykę mającą na celu obejście sądowego zakazu. Od dłuższego czasu reklamy serwisów Walutomat.pl i Internetowykantor.pl pojawiają się po wpisaniu w wyszukiwarce Google oznaczeń podobnych do „cinkciarz” i „cinkciarz.pl”, pisanych z błędem lub pominięciem niektórych liter, jak np. „cinkciar.pl” czy „cinkciasz.pl”. Z uwagi na to, że wpisanie takiego błędnego oznaczenia skutkuje wyświetleniem wyników dla słowa pisanego poprawnie, Cinkciarz.pl traktuje takie działanie również jako naruszenie prawomocnego zakazu sądowego.

W związku z niestosowaniem się przez Currency One S.A. do prawomocnego zakazu sądowego, Cinkciarz.pl złożył również wniosek o nałożenie na Currency One S.A. grzywny w kwocie 10.000 zł lub ewentualnie o nakazanie zapłaty kwoty 20.000 zł przez Currency One S.A. na rzecz Cinkciarz.pl wraz z zagrożeniem nakazania zapłaty tej kwoty za każde kolejne naruszenie.

Niezależnie od powyższych spraw, w październiku 2014 r. odbędzie się pierwsza rozprawa w sprawie z powództwa wytoczonego przez Cinkciarz.pl przeciwko Currency One S.A.


Zobacz również:

04.07.2014 | 16:44

Cinkciarz.pl wystartował z Ryanair

Trwa kampania marketingowa marki Cinkciarz.pl w liniach lotniczych Ryanair. Pobierz PDF (166...

03.07.2014 | 17:31

Cinkciarz.pl i Manta - partnerzy w mobilnym świecie

Serwis Cinkciarz.pl oraz firma Manta zawarły umowę partnerską, w ramach której zostaną zrealizowa...

11.06.2014 | 13:12

Cinkciarz.pl pozwał Currency One S.A.

W październiku 2013 r. Cinkciarz.pl pozwał Currency One S.A., operatora serwisów Internetowykanto...

21.05.2014 | 14:27

Cinkciarz.pl uczestnikiem Obrad Okrągłego Stołu Polskiego Sportu

W odpowiedzi na zaproszenie Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Rady Polskiego Komitetu Olimpij...

Rozpocznij chat