Ви отримали нашу картку від фонду?

Ви отримали
нашу картку від фонду?

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Cinkciarz.pl vs Currency One – ciąg dalszy naruszeń

7 lip 2014 14:27|Cinkciarz.pl

Kolejne działania Cinkciarz.pl w związku z naruszeniami ze strony Currency One S.A. - operatora serwisów Internetowykantor.pl i Walutomat.pl.

Pobierz PDF (159 kB)

Cinkciarz.pl złożył drugi już wniosek o zawezwanie do próby ugodowej w sprawie o zapłatę przez Currency One S.A. odszkodowania, tym razem w kwocie 25 milionów zł z tytułu naruszeń prawa ochronnego na znak towarowy i prawa do firmy Cinkciarz.pl oraz popełnienia czynów nieuczciwej konkurencji.

Złożenie wniosku jest związane z dalszym wykorzystywaniem przez Currency One S.A. oznaczeń słownych „cinkciarz.pl” oraz „cinkciarz” jako słów kluczowych przy definiowaniu reklam portali Internetowykantor.pl i Walutomat.pl w Google AdWords, wyświetlanych na stronach Google oraz innych stronach internetowych wyświetlających reklamy Google, jak również w treściach takich reklam. Co istotne, Currency One S.A. dokonuje tych działań wbrew prawomocnemu, sądowemu zakazowi obowiązującemu od dnia 9 października 2013 r.

Currency One S.A. zaczęło również stosować praktykę mającą na celu obejście sądowego zakazu. Od dłuższego czasu reklamy serwisów Walutomat.pl i Internetowykantor.pl pojawiają się po wpisaniu w wyszukiwarce Google oznaczeń podobnych do „cinkciarz” i „cinkciarz.pl”, pisanych z błędem lub pominięciem niektórych liter, jak np. „cinkciar.pl” czy „cinkciasz.pl”. Z uwagi na to, że wpisanie takiego błędnego oznaczenia skutkuje wyświetleniem wyników dla słowa pisanego poprawnie, Cinkciarz.pl traktuje takie działanie również jako naruszenie prawomocnego zakazu sądowego.

W związku z niestosowaniem się przez Currency One S.A. do prawomocnego zakazu sądowego, Cinkciarz.pl złożył również wniosek o nałożenie na Currency One S.A. grzywny w kwocie 10.000 zł lub ewentualnie o nakazanie zapłaty kwoty 20.000 zł przez Currency One S.A. na rzecz Cinkciarz.pl wraz z zagrożeniem nakazania zapłaty tej kwoty za każde kolejne naruszenie.

Niezależnie od powyższych spraw, w październiku 2014 r. odbędzie się pierwsza rozprawa w sprawie z powództwa wytoczonego przez Cinkciarz.pl przeciwko Currency One S.A.

7 lip 2014 14:27|Cinkciarz.pl

Zobacz również:

4 lip 2014 16:44

Cinkciarz.pl wystartował z Ryanair

3 lip 2014 17:31

Cinkciarz.pl i Manta - partnerzy w mobilnym świecie

11 cze 2014 13:12

Cinkciarz.pl pozwał Currency One S.A.

21 maj 2014 14:27

Cinkciarz.pl uczestnikiem Obrad Okrągłego Stołu Polskiego Sportu

23 kwi 2014 14:30

30 miejsce Cinkciarz.pl na liście Rzeczpospolitej

14 kwi 2014 16:16

Cinkciarz.pl II na świecie wg Bloomberga

Atrakcyjne kursy 27 walut