Artykuły prasowe

Zapraszamy przedstawicieli mediów i osoby poszukujące informacji o naszym serwisie do korzystania z poniżej udostępnionych materiałów. Pozostajemy również do Państwa dyspozycji pod adresem mailowym: k.stawiarz@cinkciarz.pl.

18.07.2018 | 16:59

Pola z 18 dziurami, czyli Europa gra w golfa

Golf, zrywając łatkę elitarnej rozrywki dla bardzo zamożnych ludzi, zyskuje ogromną popularność, a ciekawi świata i nowych pól golfowych amatorzy gry coraz częściej podróżują za granicę. Tak tworzy się turystyka golfowa. Dokąd wiodą jej szlaki?

16.07.2018 | 14:06

Dlaczego Turcja spada w gospodarczą otchłań

Rekordowo słaba waluta i szalejąca inflacja obrazują fatalny stan tureckiej gospodarki. Dziś potwierdza to także obniżenie ratingu głębiej do poziomu śmieciowego. Co gorsze, z dostępnych danych wynika, że sytuacja ekonomiczna nad Bosforem jeszcze się pogorszy - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

12.07.2018 | 15:09

Ceny towarów rolnych szorują po dnie. To efekt wojny handlowej

Chociaż grupa surowców rolnych kosztuje dziś najmniej od 27 lat, nie skorzystają na tym konsumenci żywności. Przede wszystkim dlatego, że pogłębiające się ostatnio spadki cen wynikają z rosnących obaw o wybuch prawdziwej wojny handlowej. A to generuje nieefektywne wykorzystanie zasobów i wcześniej czy później uderzy w gospodarstwa domowe - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

11.07.2018 | 11:44

Kłopoty Iranu mogą oznaczać kłopoty dla świata

Chociaż amerykańskie sankcje na eksport ropy naftowej z Iranu jeszcze nie weszły w życie, irańska gospodarka już przeżywa kryzys, co najlepiej odzwierciedla dramatyczna słabość lokalnej waluty. Eskalacja napięć ekonomicznych w Iranie to również ryzyko niezwykle poważnych reperkusji na rynku ropy - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

10.07.2018 | 17:18

Z biurem podróży czy samodzielnie - lepszy sposób na urlop

Wybór pomiędzy gotową ofertą a własną inwencją, pomiędzy wygodą a odrobiną wysiłku - czy na wakacje opłaca się jechać z biurem podróży, czy też lepiej organizować wypoczynek na własną rękę? Jakie plusy i minusy dotyczą obu rozwiązań?

09.07.2018 | 16:57

Brytyjczycy albo nie chcą Brexitu, albo strzelają sobie w stopę

Dwa lata trzeba było czekać na plan Wielkiej Brytanii dotyczący warunków rozwodu z Unią. Propozycja przedstawiona przez rząd Theresy May jest fatalna z punktu widzenia Zjednoczonego Królestwa i niemożliwa do zaakceptowania przez Unię. Niewykluczone jednak, że jest to bardziej długofalowa gra, która finalnie utrzyma Królestwo wewnątrz unijnych struktur - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.