Zielonogórski JUG zrzesza ponad 300 pasjonatów programowania. Podczas poniedziałkowego spotkania, sponsorowanego przez Cinkciarz.pl, wystąpiła prawdziwa elita coachingu IT.
Java User Group to społeczność, która podczas cyklicznych spotkań wymienia się informacjami na temat najnowszych trendów i kierunków w rozwoju informatyki. Tym razem z wykładami wystąpili Sławomir Sobótka i Łukasz Szydło, trenerzy z Bottega IT Solutions.
Jeśli chodzi o mentoring dobrych praktyk programistycznych są liderami. Dzięki współpracy z Cinkciarz.pl pojawiła się możliwość zaproszenia ich na spotkanie. Zdecydowaliśmy się bez wahania - mówi Dawid Maksylewicz, współorganizator spotkania JUG.
Czego po wydarzeniu spodziewali się sami prelegenci? - Lubię środowisko JUG, bo na spotkania przychodzą ludzie, którym „się chce”. To osoby naprawdę zaangażowane, z pasją i przysłowiowym błyskiem w oku - komentuje Sławomir Sobótka, główny trener w firmie Bottega IT Solutions, znany z doskonałego kontaktu z audytorium i komunikatywnego stylu przekazywania wiedzy.
Wystąpienia Sobótki “Nie koduj! Pisz prozę!” wysłuchało ok. 140 osób. Spora grupa uczestników zadawała pytania prelegentom jeszcze kilkadziesiąt minut po zakończeniu wykładów.
Wykłady i prelekcje to tylko początek do dalszej wymiany myśli - komentuje Łukasz Szydło, drugi z prelegentów. Opowiada o podejściu “software craftsmanship”. Prawdziwa nauka rozpoczyna się wtedy, kiedy ludzie ze sobą współdziałają. Metoda, którą promuję, rodzi się ze współpracy “mistrza” wskazującego kierunek rozwoju i “czeladnika”, czyli osoby, która uczy się, obserwując go.
Dlaczego w organizację spotkania zaangażował się Cinkciarz.pl? - Jesteśmy firmą informatyczną. Funkcjonujemy w przestrzeni, w której spotykają się informatyka i finanse. Potrzebujemy nowych, utalentowanych pracowników. Wykorzystujemy różne sposoby, aby do nich dotrzeć. Społeczność skupiona wokół JUG jest dla nas bardzo ważna - wyjaśnia Piotr Kiciński, wiceprezes spółki.
Cinkciarz.pl zapowiada stałą współpracę ze środowiskiem zielonogórskich programistów. Trudno wyobrazić sobie rozwój współczesnej gospodarki bez ścisłej współpracy nauki i biznesu. To spotkanie potwierdza, że ta współpraca jest jeszcze bardziej efektywna, kiedy za biznesem i za nauką stoi prawdziwa pasja - dodaje Kiciński.
Spotkanie zostało zorganizowane we współpracy z Wydziałem Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki Uniwersytetu Zielonogórskiego.