O nas

Cinkciarz.pl nastawia się na polskich emigrantów w zagranicznej ekspansji

Autor: Reuters.com
Adres: http://www.reuters.com/article/poland-cinkciarz-expansion
Data publikacji: 07.12.2015

  • Cinkciarz.pl to dominująca polska firma na rynku wymiany walut
  • Planuje wejście na rynek przekazów pieniężnych
  • Zacznie oferować nowe usługi w USA na początku 2016 r.
  • Szacuje obrót za 2015 r. na ok. 2.5 – 2.75 mld dolarów

WARSZAWA, 7 grudnia. Po zdominowaniu rodzimego rynku wymiany walut, polska firma Cinkciarz.pl ma w planach skorzystanie z dużej liczby polskich emigrantów w Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodniej w celu rozwinięcia działalności na rynku międzynarodowych przekazów pieniężnych.

„Planujemy wystartować z naszymi usługami w USA w pierwszym kwartale 2016 r.” – powiedział agencji Reuters Piotr Kiciński, V-ce Prezes Zarządu Cinkciarz.pl. Nazwa spółki jest w języku polskim nieco kontrowersyjna, gdyż odnosi się do prowadzących nielegalną działalność ulicznych sprzedawców walut obcych z czasów PRL.

Spółka i należąca do niej zagraniczna marka Conotoxia podpisały kontrakt sponsorski z amerykańską drużyną występującą w NBA, Chicago Bulls. Tym samym ma nadzieję na zwiększenie zysków przed rozszerzeniem działalności o usługi przelewów i płatności w Stanach Zjednoczonych.

Pobierz PDF (22.7 kB)

Powrót do listy wiadomości


Zobacz również:
Rozpocznij chat

  Uprzejmie informujemy, że uruchomienie usług w USA jest planowane na czwarty kwartał 2017 r. Aktualnie na całym terytorium Stanów Zjednoczonych trwa procesowanie wniosków licencyjnych pozwalających na świadczenie usług przekazów pieniężnych. Wymogi regulacyjne zostały spełnione już w 30 stanach. W oczekiwaniu na komplet licencji, trwają operacyjne przygotowania do rozpoczęcia świadczenia usług w USA. O postępach będziemy informować na bieżąco w komunikatach spółki. Zamknij okno

Serwis w j. angielskim to Conotoxia, a w j. polskim to Cinkciarz. Dwie marki, te same usługi. Już wkrótce w USA (NMLS #1504617)

Dowiedz się więcej Dzięki, rozumiem