O nas

Czwartkowa decyzja EBC

Autor: finanse.wp.pl
Adres: http://finanse.wp.pl/Czwartkowa-decyzja-EBC
Data publikacji: 03.09.2014

Minione dni na rynku walutowym upływają w rytmie spekulacji na temat przyszłych działań EBC. Mario Draghi na ostatnim sympozjum w Jackson Hole brzmiał dość "gołębio", ale czy uzasadnione są spekulacje, że strefa euro zbliża się do luzowania ilościowego?

Po czerwcowym posiedzeniu Europejskiego Banku Centralnego wydawało, iż przed nami klika kwartałów spokojnych posiedzeń władz monetarnych we Frankfurcie. Trzy miesiące temu prezes EBC ogłosił obniżenie stopy depozytowej do poziomu ujemnego, zapowiedział warty kilkaset miliardów euro program tanich pożyczek dla gospodarek strefy euro (głównie tych peryferyjnych) oraz przestał sterylizować program SMP, co wprowadziło ponad 100 miliardów euro do systemu bankowego.

Marcin Lipka, analityk Cinkciarz.pl

Pobierz PDF (111.1 kB)

Powrót do listy wiadomości


Zobacz również:
Rozpocznij chat

  Uprzejmie informujemy, że uruchomienie usług w USA jest planowane na czwarty kwartał 2017 r. Aktualnie na całym terytorium Stanów Zjednoczonych trwa procesowanie wniosków licencyjnych pozwalających na świadczenie usług przekazów pieniężnych. Wymogi regulacyjne zostały spełnione już w 30 stanach. W oczekiwaniu na komplet licencji, trwają operacyjne przygotowania do rozpoczęcia świadczenia usług w USA. O postępach będziemy informować na bieżąco w komunikatach spółki. Zamknij okno

Serwis w j. angielskim to Conotoxia, a w j. polskim to Cinkciarz. Dwie marki, te same usługi. Już wkrótce w USA (NMLS #1504617)

Dowiedz się więcej Dzięki, rozumiem