O nas

RPP nie ma wyboru

Autor: finanse.wp.pl
Adres: http://finanse.wp.pl/RPP-nie-ma-wyboru
Data publikacji: 20.08.2014

Polska gospodarka zaczyna łapać zadyszkę po dwóch latach nabierania rozpędu. Za malejącym tempem wzrostu nie stoi jednak ukraiński kryzys, lecz nasze wewnętrzne problemy. To sygnał do działania dla Rady Polityki Pieniężnej, która powinna obniżyć stopy procentowe, aby pomóc uratować ożywienie.

Nad Wisłą widać pierwsze oznaki spowolnienia gospodarczego. Najważniejszym sygnałem potwierdzającym nadejście słabszej koniunktury był wynik produktu krajowego brutto – tempo wzrostu w drugim kwartale 2014 roku spadło bowiem do 3.2 procent w ujęciu rok do roku wobec 3.4 procent w okresie od stycznia do marca. To oznacza, że polska gospodarka po dwóch latach nabierania rozpędu teraz zaczyna tracić impet.

Piotr Lonczak, analityk Cinkciarz.pl

Pobierz PDF (29.4 kB)

Powrót do listy wiadomości


Zobacz również:
Rozpocznij chat

  Uprzejmie informujemy, że uruchomienie usług w USA jest planowane na czwarty kwartał 2017 r. Aktualnie na całym terytorium Stanów Zjednoczonych trwa procesowanie wniosków licencyjnych pozwalających na świadczenie usług przekazów pieniężnych. Wymogi regulacyjne zostały spełnione już w 30 stanach. W oczekiwaniu na komplet licencji, trwają operacyjne przygotowania do rozpoczęcia świadczenia usług w USA. O postępach będziemy informować na bieżąco w komunikatach spółki. Zamknij okno

Serwis w j. angielskim to Conotoxia, a w j. polskim to Cinkciarz. Dwie marki, te same usługi. Już wkrótce w USA (NMLS #1504617)

Dowiedz się więcej Dzięki, rozumiem