Ви отримали нашу картку від фонду?

Ви отримали
нашу картку від фонду?

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Cinkciarz.pl awansował na 17. miejsce w zestawieniu “Lista 2000” dziennika “Rzeczpospolita”

25 lis 2016 9:14|Cinkciarz.pl

Pozycja Cinkciarz.pl na liście 2 tys. największych firm w Polsce to efekt tego, że w 2015 r. firma osiągnęła ponad 11.1 mld zł przychodów ze sprzedaży. Spółka zajęła 17. pozycję, wyprzedzając m.in. Energa SA GK, BP Europa SE oraz Grupę Azoty SA GK.

Logo Cinkciarz.pl

Wg danych opublikowanych na łamach “Rzeczpospolitej”, w 2015 r. ujęte w zestawieniu firmy wypracowały łącznie 1.84 bln zł przychodów. Jest to o 3.8 proc. więcej niż w 2014 r., kiedy przychody osiągnęły około 1.77 bln zł. Jak zaznacza redakcja, w największym stopniu przyczyniły się do tego wyniku przedsiębiorstwa zajmujące się handlem detalicznym.

Pierwsze trzy miejsca w zestawieniu pozostały niezmienne w stosunku do roku 2014. Na najwyższym stopniu podium znajduje się PKN Orlen. Wiceliderem jest Jeronimo Martins Polska, czyli właściciel sieci sklepów Biedronka. Trzecie miejsce zajmuje państwowa spółka PGNiG. W opublikowanym właśnie zestawieniu “Lista 2000” Cinkciarz.pl zajął 17. pozycję, wyprzedzając m.in. Energa SA GK, BP Europa SE oraz Grupę Azoty SA GK.

- Jako Cinkciarz.pl stworzyliśmy nowy segment usług finansowych w Polsce. Zdobyliśmy cenne doświadczenie, implementując te rozwiązania na rynki Europy, teraz przyszedł moment na ich promocję w Ameryce Północnej. Conotoxia, Inc., spółka z grupy Cinkciarz.pl, właśnie otrzymała pierwszą licencję w USA, dzięki której może świadczyć usługę przekazów pieniężnych w stanie Missouri. To niezwykle ważny moment dla całej grupy. Jesteśmy pewni, że już wkrótce kolejni obywatele USA będą mogli korzystać z usług serwisu - zapowiada Piotr Kiciński, wiceprezes Cinkciarz.pl.

“Lista 2000” powstała na podstawie informacji zebranych przez redakcję Rzeczpospolitej. Ankiety, w których proszono o podanie danych finansowych, zostały wysłane do ponad 6 tys. firm, które w 2014 r. osiągnęły co najmniej 100 mln zł przychodów. - W czołówce zwraca uwagę awans internetowego kantoru Cinkciarz.pl. Firma w 2015 r. wykazała już ponad 11.1 mld zł obrotu, co pozwoliło jej awansować z pozycji 26. przed rokiem na 17. Przy tak dużych wahaniach cen walut obcych nie narzeka na brak zainteresowania konsumentów - podkreślają autorzy zestawienia.

W tej edycji rankingu znajduje się 1054 prywatnych polskich spółek, czyli ponad 52 proc. wszystkich przedsiębiorstw ujętych w zestawieniu. Warto zaznaczyć, że spółka Cinkciarz.pl to prywatna firma z całkowicie polskim kapitałem. Spółka jest liderem internetowego rynku wymiany walut i jednocześnie jedną z najszybciej rozwijających się firm finansowych w Europie. W ramach prowadzonego przez nią przełomowego projektu budowy sztucznej inteligencji, Cinkciarz.pl nawiązuje współpracę z renomowanymi firmami, np. NVIDIA oraz uznanymi, międzynarodowymi ośrodkami akademickimi. Powołane przez spółkę Centrum Rozwojowo-Badawcze stworzy co najmniej pięćset miejsc pracy.

Cinkciarz.pl jest jedną z trzech firm w województwie lubuskim, które znalazły się na tej liście Rzeczpospolitej.

25 lis 2016 9:14|Cinkciarz.pl

Zobacz również:

23 lis 2016 8:17

Historyczna licencja w USA dla spółki z grupy Cinkciarz.pl

23 lis 2016 8:00

Pięć koszykarek, pięć wyzwań i tysiące upominków dla kibiców

22 lis 2016 13:12

Wzrost PKB poniżej 2 proc.? Niestety, ryzyko jest poważne [ANALIZA CINKCIARZ.PL]

17 lis 2016 11:31

W polskim winie czuć duszę winiarza

16 lis 2016 8:43

Conotoxia Inc zatrudniła byłego dyrektora Nowojorskiej Giełdy Papierów Wartościowych

15 lis 2016 8:05

Cinkciarz.pl rewolucjonizuje wymianę walut i płatności dzięki superkomputerowi NVIDIA DGX-1™

Atrakcyjne kursy 27 walut