Cinkciarz.pl awansował na 17. miejsce w zestawieniu “Lista 2000” dziennika “Rzeczpospolita”

25.11.2016 09:14|Cinkciarz.pl

Pozycja Cinkciarz.pl na liście 2 tys. największych firm w Polsce to efekt tego, że w 2015 r. firma osiągnęła ponad 11.1 mld zł przychodów ze sprzedaży. Spółka zajęła 17. pozycję, wyprzedzając m.in. Energa SA GK, BP Europa SE oraz Grupę Azoty SA GK.

euro-dolar - logo cinkciarz.pl

Wg danych opublikowanych na łamach “Rzeczpospolitej”, w 2015 r. ujęte w zestawieniu firmy wypracowały łącznie 1.84 bln zł przychodów. Jest to o 3.8 proc. więcej niż w 2014 r., kiedy przychody osiągnęły około 1.77 bln zł. Jak zaznacza redakcja, w największym stopniu przyczyniły się do tego wyniku przedsiębiorstwa zajmujące się handlem detalicznym.

Pierwsze trzy miejsca w zestawieniu pozostały niezmienne w stosunku do roku 2014. Na najwyższym stopniu podium znajduje się PKN Orlen. Wiceliderem jest Jeronimo Martins Polska, czyli właściciel sieci sklepów Biedronka. Trzecie miejsce zajmuje państwowa spółka PGNiG. W opublikowanym właśnie zestawieniu “Lista 2000” Cinkciarz.pl zajął 17. pozycję, wyprzedzając m.in. Energa SA GK, BP Europa SE oraz Grupę Azoty SA GK.

- Jako Cinkciarz.pl stworzyliśmy nowy segment usług finansowych w Polsce. Zdobyliśmy cenne doświadczenie, implementując te rozwiązania na rynki Europy, teraz przyszedł moment na ich promocję w Ameryce Północnej. Conotoxia, Inc., spółka z grupy Cinkciarz.pl, właśnie otrzymała pierwszą licencję w USA, dzięki której może świadczyć usługę przekazów pieniężnych w stanie Missouri. To niezwykle ważny moment dla całej grupy. Jesteśmy pewni, że już wkrótce kolejni obywatele USA będą mogli korzystać z usług serwisu - zapowiada Piotr Kiciński, wiceprezes Cinkciarz.pl.

“Lista 2000” powstała na podstawie informacji zebranych przez redakcję Rzeczpospolitej. Ankiety, w których proszono o podanie danych finansowych, zostały wysłane do ponad 6 tys. firm, które w 2014 r. osiągnęły co najmniej 100 mln zł przychodów. - W czołówce zwraca uwagę awans internetowego kantoru Cinkciarz.pl. Firma w 2015 r. wykazała już ponad 11.1 mld zł obrotu, co pozwoliło jej awansować z pozycji 26. przed rokiem na 17. Przy tak dużych wahaniach cen walut obcych nie narzeka na brak zainteresowania konsumentów - podkreślają autorzy zestawienia.

W tej edycji rankingu znajduje się 1054 prywatnych polskich spółek, czyli ponad 52 proc. wszystkich przedsiębiorstw ujętych w zestawieniu. Warto zaznaczyć, że spółka Cinkciarz.pl to prywatna firma z całkowicie polskim kapitałem. Spółka jest liderem internetowego rynku wymiany walut i jednocześnie jedną z najszybciej rozwijających się firm finansowych w Europie. W ramach prowadzonego przez nią przełomowego projektu budowy sztucznej inteligencji, Cinkciarz.pl nawiązuje współpracę z renomowanymi firmami, np. NVIDIA oraz uznanymi, międzynarodowymi ośrodkami akademickimi. Powołane przez spółkę Centrum Rozwojowo-Badawcze stworzy co najmniej pięćset miejsc pracy.

Cinkciarz.pl jest jedną z trzech firm w województwie lubuskim, które znalazły się na tej liście Rzeczpospolitej.


Zobacz również:

23.11.2016 | 08:17

Historyczna licencja w USA dla spółki z grupy Cinkciarz.pl

23.11.2016 | 08:00

Pięć koszykarek, pięć wyzwań i tysiące upominków dla kibiców

22.11.2016 | 13:12

Wzrost PKB poniżej 2 proc.? Niestety, ryzyko jest poważne [ANALIZA CINKCIARZ.PL]

17.11.2016 | 11:31

W polskim winie czuć duszę winiarza

Rozpocznij chat