Ви отримали нашу картку від фонду?

Ви отримали
нашу картку від фонду?

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Cinkciarz.pl Graczem Roku 2016 według “Forbesa”

21 gru 2015 10:39|Cinkciarz.pl

Serwis wymiany walut zwyciężył w prestiżowym rankingu miesięcznika “Forbes”. Jak podkreśla redakcja pisma, w kategorii finanse Cinkciarz.pl okazał się wręcz ulubieńcem jurorów.

Pobierz PDF (73.4)

Wyboru Graczy Roku 2016 dokonało jury, w skład którego weszli przedsiębiorcy, reprezentanci firm doradztwa strategicznego oraz zarządcy private equity. W kapitule znaleźli się ludzie pracujący z firmami od momentu wymyślenia technologii poprzez jej rozwój aż po zwrot zainwestowanego w nią kapitału.

W kategorii finanse Cinkciarz.pl zajął pierwsze miejsce, zdobywając 23 punkty. Wyprzedził takie firmy i instytucje, jak Vivus (20 pkt.), Kruk (19 pkt.), Alior Bank (18 pkt.) i PKO BP (14 pkt.).

Ranking Graczy „Forbesa” najczęściej wygrywają firmy, których pozycja umacnia się, biznes krzepnie, dzięki czemu zaczynają odbierać rynek słabnącym markom zagranicznym. Największe wrażenie robi przemeblowanie, do jakiego doszło w branży finansowej. Przez lata wszystkie karty rozdawały banki, w tym roku zostały pokonane przez młode przedsiębiorstwa z branży fintech (finansów stymulowanych technologiami). Ulubieńcem jurorów okazały się internetowy kantor Cinkciarz.pl i Vivus […]. Takiego tempa wzrostu nie notował nawet Alior Bank, dotychczasowy beniaminek z sektora finansowego – piszą autorzy zestawienia.

Jak zaznaczają, do tej pory w czołówce tej branży zawsze wygrywali bankierzy. W tym roku dwa pierwsze miejsca zajęli nowi gracze, działający na pograniczu finansów i technologii. Zwycięzca to Cinkciarz.pl, założona przez Marcina Pióro. […] Pióro stworzył konkurencję tak poważnym firmom, jak Western Union. Dla popularyzacji usługi wśród amerykańskiej Polonii zdecydował się na podpisanie umowy sponsorskiej z koszykarskim klubem Chicago Bulls - podkreśla redakcja.

Dziękujemy za wyrazy uznania, którymi obdarzyli nas eksperci rynku finansowego. Ich pozytywna opinia na temat serwisu i perspektyw jego rozwoju oraz zaufanie klientów, którzy dokonują u nas transakcji wymiany walut, nieustannie motywują nas do podejmowania wyzwań oraz realizacji coraz śmielszych planów - mówi Piotr Kiciński, wiceprezes Cinkciarz.pl.

W pozostałych kategoriach zwyciężyli: produkty dla firm (B2B) - Nowy Styl, nowe technologie - LiveChat, marki - CCC, usługi - Uber, infrastruktura i budownictwo – Budimex. W ub. r. w kategorii finansów tytuł Gracza Roku zdobył mBank. Dwa lata temu liderem rankingu był Bank Zachodni WBK.

Zwycięstwo w rankingu „Forbesa” to kolejny sukces spółki. W ub. tyg. redakcja Bloomberg Businessweek Polska wyłoniła najlepszych menedżerów 2015 r. W gronie laureatów znalazł się Marcin Pióro, prezes Cinkciarz.pl.

21 gru 2015 10:39|Cinkciarz.pl

Zobacz również:

16 gru 2015 12:16

Prezes Cinkciarz.pl z tytułem Najlepszego Menedżera 2015

15 gru 2015 10:41

Czy Chiny osłabią powiązanie juana z dolarem? [KOMENTARZ ANALITYKA CINKCIARZ.PL]

7 gru 2015 9:46

Planujesz zakupy w zagranicznych sklepach internetowych? Kurs dolara może pokrzyżować plany

3 gru 2015 10:45

Ile będą kosztowały waluty? Banki centralne podejmują kluczowe decyzje [OPINIA ANALITYKA CINKCIARZ.PL]

25 lis 2015 13:49

Nowość na Smart TV Foxxum i 100 tys. pobrań Android app [APLIKACJE CINKCIARZ.PL]

18 lis 2015 13:49

Czy europejski rynek jest atrakcyjniejszy od chińskiego? [INDEKS ZŁOTEGO CINKCIARZ.PL]

Atrakcyjne kursy 27 walut