Ви отримали нашу картку від фонду?

Ви отримали
нашу картку від фонду?

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Cinkciarz.pl w biznesowej ekspansji na świat

10 lut 2021 10:00|Cinkciarz.pl

System obsługi płatności dla e-commerce, rachunki płatnicze, przelewy masowe – portal Cinkciarz.pl udostępnia klientom biznesowym znacznie szerszą ofertę. – Stworzyliśmy cały ekosystem komplementarnych usług, które ułatwiają przedsiębiorcom rozwój biznesu – określa Robert Błaszczyk, Head of Strategic Clients Department.

Cinkciarz.pl w świecie biznesowej ekspansji na świat

Gdy w 2010 r. Cinkciarz.pl uruchomił wymianę walut online, bardzo szybko zyskała ona popularność nie tylko wśród klientów indywidualnych, lecz również w gronie właścicieli firm.

Dziś, wybierając ofertę Cinkciarz.pl, przedsiębiorcy mogą liczyć na specjalną obsługę indywidualnych opiekunów, lecz także całą gamę usług i udogodnień stworzonych specjalnie z myślą o biznesowych partnerach.

Alerty i ordery, audyt, Cinkciarz Collect, Cinkciarz Pay, przelewy masowe, RegTech...

W bazowej usłudze fintech proponuje nie tylko o ogromny wybór (28 walut z całego świata) i korzystne kursy wymiany, lecz także: stałe zlecenia, polecenia zapłaty oraz alerty i ordery walutowe. Te narzędzia bezpośrednio wspomagają wymianę walut. Dzięki nim np. klient sam określa akceptowalny dla niego kurs wymiany, a gdy taki zostanie osiągnięty, transakcja dokonuje się automatycznie.

Z kolei audyt walutowy to unikalne i niezwykle pomocne narzędzie dla firm, które szukają optymalizacji swojej aktywności na rynku walutowym. Pozwala ono porównywać kursy transakcji wykonanych w przeszłości np. w banku lub innym kantorze internetowym z realnymi kursami Cinkciarz.pl w analogicznym czasie. Dzięki temu przedsiębiorcy mogą się przekonać, czy przepłacają, wymieniając walut, a spersonalizowane raporty ukazują m.in. skalę utraconych korzyści.

Cinkciarz Collect umożliwia natomiast międzynarodowym firmom i korporacjom integrację wpływów od partnerów biznesowych z różnych krajów. Cechy tej usługi to m.in. ujednolicenie przepływów oraz korzystne stawki realizacji przekazów pieniężnych, co ułatwia firmom zarządzanie finansami. W Cinkciarz Collect wpływy firmy zasilają jej rachunki płatnicze w portalu Cinkciarz.pl. Następnie firma zarządza nimi w przejrzystym, intuicyjnym panelu. Może np. dokonać przewalutowania, albo zlecać przekazy na rachunki swoich kontrahentów.

Cinkciarz Pay, czyli system płatności w wielu walutach, został przygotowany z myślą o przedsiębiorcach działających w branży e-commerce. – Naszą rolę postrzegamy m.in. w taki sposób, by wspierać firm w ich zagranicznej ekspansji – wyjaśnia Robert Błaszczyk, Head of Strategic Clients Department w Cinkciarz.pl. – Dzięki Cinkciarz Pay właściciele sklepów internetowych mogą przyjmować płatności wg metod popularnych na danym rynku – dodaje. Opcją systemu jest m.in. często wykorzystywana przez klientów funkcja „zapłać później”. Warto także zaakcentować łatwość integracji systemu z oprogramowaniem sklepu.

Przelewy masowe stanowią kolejną usługę udostępnioną z myślą o biznesowych klientach. W zgodzie z nazwą służą one do realizacji wielu transakcji jednocześnie. Firmy mogą w ten sposób płacić cyklicznie w różnych walutach za towary czy usługi, bądź przelewać wynagrodzenia swoim pracownikom. Automatyzacja procesu redukuje ew. pomyłki przy ręcznym wprowadzaniu danych. Pomagając zaoszczędzić czas i pieniądze, usługa stanowi kwintesencję tego, czego oczekują przedsiębiorcy. Istotną rolę odgrywa również fakt, że Cinciarz.pl proponuje im możliwość indywidualnego oprogramowania oraz raportów w międzynarodowym standardzie.

RegTech – pod tym hasłem Cinkciarz.pl udostępnia rozwiązanie do walki z przestępstwami finansowymi. Uzbrojeni w RegTech właściciele firm zyskują nie tylko zaawansowane algorytmy przydatne do wykrywania oszustw, oceny ryzyka i monitoringu transakcji, ale jednocześnie gwarancję spełniania unijnych dyrektywy w tym zakresie.

W ramach usługi (Regulatory Technology, czyli technologii regulacyjnych) fintech oferuje także opcję dostosowania interfejsu i parametrów do potrzeb użytkowników.

Cinkciarz.pl w świecie biznesowej ekspansji na świat

Co mówią przedsiębiorcy?

– Specjalistyczne narzędzia stanowią dopełnienie naszych głównych, komplementarnych usług: wymiany walut, międzynarodowych przekazów i płatności dla e-commerce. Łącząc się ze sobą, tworzą one swoisty ekosystem, w którym mogą się rozwijać międzynarodowe firmy – tłumaczy Robert Błaszczyk. – A nasz Departament Klienta Strategicznego to platforma interakcji, na której wymieniamy się z klientami ich opiniami czy oczekiwaniami w zakresie proponowanych usług. Regularnie pytamy klientów o ocenę naszej pracy.

Z badań ankietowych wynika, że przedsiębiorcy doceniają w Cinkciarz.pl możliwość zawierania transakcji 24/7, czyli przez całą dobę i we wszystkie dni tygodnia. Bardzo ważne dla nich okazują się również ordery i alerty walutowe. Biznesowi partnerzy klienci dość zgodnie oceniali, że korzystają z naszych usług z uwagi na atrakcyjne kursy wymiany walut, co pozwala im optymalizować koszty zagranicznych transakcji.

Co jeszcze? – Niebagatelna okazała się sama możliwość kontaktu z indywidualnym opiekunem, którą jako jedyny fintech zapewniamy każdemu przedsiębiorcy, ponieważ chcemy realnie wspierać klientów na zagranicznych rynkach – przekazał Robert Błaszczyk.

10 lut 2021 10:00|Cinkciarz.pl

Zobacz również:

5 lut 2021 9:00

Światła, kamera, akcja – czyli jak Cinkciarz.pl wszedł do Hollywood

2 lut 2021 11:59

Złoty coraz mocniejszy. Czy sprowokuje NBP do interwencji?

27 sty 2021 8:59

Trump odszedł, rywalizacja z Chinami trwa w najlepsze

25 sty 2021 14:00

Jubileusz Cinkciarz.pl: 10 lat z cennymi nagrodami i triumfami w rankingach

21 sty 2021 11:00

Krótki przewodnik po metodach płatności w portalu Cinkciarz.pl

19 sty 2021 14:00

Sezon na interwencje walutowe. NBP nie powiedział ostatniego słowa?

Atrakcyjne kursy 27 walut