Ви отримали нашу картку від фонду?

Ви отримали
нашу картку від фонду?

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Wielka rekrutacja w Cinkciarz.pl. Nie zgadniesz, gdzie kompletuje ekipę

23 lut 2015 16:48|Cinkciarz.pl

Cinkciarz.pl to jedna z największych firm branży IT w Zielonej Górze. Prowadzi najpopularniejszy w Polsce serwis wymiany walut. Jedynie w ostatnim miesiącu zatrudniła kilkunastu specjalistów. Nie tylko z Zielonej Góry, ale także z innych miast w Polsce m.in. z Poznania, Opola i Wrocławia.

Pobierz PDF (118.5 kB)

Do końca roku zamierza przyjąć kolejne kilkadziesiąt osób. Od kilku miesięcy nowych pracowników rekrutuje w nietypowy sposób.

Już w tej chwili w internetowym serwisie wymiany walut pracuje blisko sto osób. Większość zatrudnionych pochodzi z woj. lubuskiego. Jednak coraz częściej nowi pracownicy przyjeżdżają tu z innych miast w Polsce. Tylko w ostatnim czasie do Zielonej Góry przeprowadzili się specjaliści z Wrocławia, Opola, Poznania i Łodzi. Cinkciarz.pl rozbudowuje także biura w Warszawie i Londynie. - Nie jest łatwo znaleźć dobrego programistę. My szukamy tych najlepszych. Firma cały czas się rozwija i potrzebuje zdolnych, ambitnych pracowników. Aby ściągnąć ich właśnie do nas, nie ograniczamy się tylko do ogłoszeń w prasie czy w internecie. Jesteśmy przekonani, że do ludzi trzeba wyjść, spotkać się z nimi, porozmawiać. A że przy okazji może się z tego zrodzić trwała współpraca? To świetnie – mówi Piotr Kiciński, wiceprezes firmy Cinkciarz.pl.

O czym opowiada? Od kilku miesięcy Cinkciarz.pl sponsoruje spotkania specjalistów branży IT w popularnych pubach w mieście. To inicjatywa, którą zorganizowała Java User Group. Skupia ona zielonogórskich programistów, głównie związanych z językiem programowania Java. Serwis wymiany walut objął patronatem sześć kolejnych spotkań.

W zależności od tematu, uczestniczy w nich od 50 do 100 chętnych. W ostatnim brało udział około 80 osób. - Wspieramy świetną inicjatywę. Chcemy, aby programiści się rozwijali – wyjaśnia Grzegorz Dribczak, członek zarządu Cinkciarz.pl, odpowiedzialny za pion IT. Spotkania odbywają się cyklicznie, w ostatnią środę miesiąca. Kolejne zaplanowano na 25 lutego w minibrowarze Haust.

Kto przychodzi? - Głównie entuzjaści języka Java i osoby zainteresowane konkretnymi tematami spotkań. To wybitni specjaliści. Rozmawiamy o nowinkach technologicznych, językach programowania. Tematy są różne. Uczestnicy słuchają wykładów, zadają pytania. Wspólnie szukają na nie odpowiedzi. Kuluarowe dyskusje, które są częścią programu, są czasem bardziej owocne niż same prezentacje. To przede wszystkim okazja do tego, aby wymienić się doświadczeniami i spostrzeżeniami – tłumaczy Grzegorz Dribczak.

Przy okazji firma szuka nowych pracowników. - Jest oczywiście grupa osób, która zainteresowała się nami, ponieważ jesteśmy sponsorem JUG. Podczas tych spotkań uczestnicy bardzo często pytają, nas o to, co tworzymy, w jakich technologiach. Nasze odpowiedzi okazują się dla nich bardzo interesujące. Jesteśmy przekonani, że takie nieformalne spotkania to dobry sposób na zawiązanie trwałej współpracy, z którego korzystamy nie tylko my, ale także nasi potencjalni pracownicy. Zdarza się, że przychodzą właśnie po to, aby zapytać o proces rekrutacji – dodaje Dribczak.

Tylko w tym roku serwis wymiany walut zamierza zatrudnić kilkadziesiąt osób. W tej chwili Cinkciarz.pl szuka głównie programistów Java, PHP, .NET i aplikacji mobilnych. Na zatrudnienie mogą liczyć także project managerowie, architekci, analitycy i administratorzy systemów.

- Jesteśmy bardzo dynamiczną firmą. Osoby, które zaczynają u nas pracę, najczęściej szukają nowych wyzwań, potrzebują zmian. Liczą na rozwój, ciekawe projekty czy lepsze wynagrodzenie. Niektórzy osiągnęli w swoich firmach szklany sufit. Zdarza się, że wykorzystują w nich tylko stare technologie, albo skupiają się jedynie na wąskim wycinku programowania. Czasem jest to narzucone przez projekt, który trwa od wielu lat albo przez zewnętrznego klienta. Natomiast nasze pomysły są świeże. Pracujemy w nowoczesnych technologiach. Staramy się tworzyć na różne platformy. Lubimy nowinki techniczne. Nasi pracownicy mają do czynienia z najnowszymi technologiami i nowoczesnym sprzętem. Poza tym oferujemy coś jeszcze: stabilność zatrudnienia. Bardzo wiele przedsiębiorstw bazuje na zleceniach dla firm zewnętrznych. Pracownicy są od nich zależni. Jeśli dany kontrahent zrezygnuje z zamówienia lub nie zapłaci w terminie, pracownicy tracą poczucie bezpieczeństwa. U nas takiego ryzyka nie ma. Pracujemy nad wieloma długofalowymi projektami, które m.in. rozwijają nasze systemy, na których sami zarabiamy i praca jest bardzo pewna – podsumowuje Grzegorz Dribczak.

Rejestracja na spotkanie jest bezpłatna, ale obowiązkowa. Odbywa się za pośrednictwem portalu http://www.meetup.com/Zielona-Gora-JUG. Tematem najbliższego spotkania będą siódme i ósme wydania Javy. Wśród uczestników zostaną rozlosowane nagrody, ufundowane przez partnerów. To licencje JetBrains i ebook wydawnictwa Manning.

Cinkciarz.pl będzie także sponsorem marcowego spotkania.

Wszystkie oferty pracy na https://cinkciarz.pl/o-nas/kariera/oferty-pracy


23 lut 2015 16:48|Cinkciarz.pl

Zobacz również:

23 lut 2015 16:41

Szef szwajcarskiego banku pocieszył frankowiczów

23 lut 2015 16:39

Dobre wieści dla frankowiczów. Będzie taniej.

23 lut 2015 16:34

Rzeczpospolita o Cinkciarz.pl: Być jak Western Union

23 lut 2015 16:30

Frank rośnie. Tak drogo w lutym jeszcze nie było. Co się znowu dzieje?

9 lut 2015 16:59

Cinkciarz.pl na koszulkach koszykarzy Stelmetu

12 lis 2014 16:06

Cinkciarz.pl podpisał umowę na wymianę walut z firmą Comarch

Atrakcyjne kursy 27 walut