O nas

Skąd bierze się słabość złotego?

Autor: finanse.wp.pl
Adres: http://finanse.wp.pl/Skad-bierze-sie-slabosc-zlotego
Data publikacji: 10.09.2014

Złoty jest przeceniany mimo przybliżenia pokoju na Ukrainie oraz stymulowania rozpoczętego przez Europejski Bank Centralny. Gdzie tkwi źródło słabości polskiej waluty?

Zestawiając argumenty przemawiające na korzyść złotego oraz przeciwko polskiej walucie okazuje się, że prawdopodobieństwo scenariusza wzrostowego mogło zostać przeszacowane. Czynniki do tej pory postrzegane jako pozytywnie wpływające na naszą walutę powoli tracą swoje znaczenie. Z kolei w międzyczasie pojawiły się nowe przeciwności, wśród których obniżki stóp procentowych przez RPP mają największe znaczenie.

Piotr Lonczak, analityk Cinkciarz.pl

Pobierz PDF (31.2kB)

Powrót do listy wiadomości


Zobacz również:
Rozpocznij chat

  Uprzejmie informujemy, że uruchomienie usług w USA jest planowane na czwarty kwartał 2017 r. Aktualnie na całym terytorium Stanów Zjednoczonych trwa procesowanie wniosków licencyjnych pozwalających na świadczenie usług przekazów pieniężnych. Wymogi regulacyjne zostały spełnione już w 30 stanach. W oczekiwaniu na komplet licencji, trwają operacyjne przygotowania do rozpoczęcia świadczenia usług w USA. O postępach będziemy informować na bieżąco w komunikatach spółki. Zamknij okno

Serwis w j. angielskim to Conotoxia, a w j. polskim to Cinkciarz. Dwie marki, te same usługi. Już wkrótce w USA (NMLS #1504617)

Dowiedz się więcej Dzięki, rozumiem