Kantor w telefonie – aplikacje do wymiany walut

08.05.2020 11:23|Cinkciarz.pl

Nie dalej jak kilkanaście lat temu wiele spraw trzeba było załatwiać osobiście. Założenie konta w banku, zapłacenie rachunków czy wymiana walut przed wyjazdem za granicę – wszystkie te czynności wymagały wyjścia z domu i udania się w konkretne miejsce. Dziś można je wykonać, siedząc wygodnie w fotelu. W taki sposób możemy m.in. wymieniać walutę.

Wraz z rodziną przygotowujesz się do długo wyczekiwanego wyjazdu za granicę. Grecka Kreta śni się już wszystkim po nocach. Domownicy nie mogą doczekać się wyjazdu. Przygotowania idą pełną parą, lista rzeczy do spakowania została sporządzona, ubezpieczenie wykupione, bilety lotnicze zaklepane. Zrobiłeś już nawet odprawę online, by na lotnisku poszło sprawniej.

Lot mija Ci przyjemnie. Podziwiasz widoki z wysokości 10 kilometrów, w oddali ukazują się już pierwsze greckie wyspy. Przy lądowaniu trochę powiało, ale na Krecie to przecież norma. Pilot bezpiecznie posadził maszynę na pasie startowym, a Ty wraz z rodziną poszedłeś odebrać bagaże i załadować się do autobusu, który zawiezie was do hotelu.

Po kilku godzinach spędzonych na plaży chcesz zamówić kawę i orientujesz się, że zapomniałeś wymienić walutę. W lokalnych kantorach złotówek raczej nie przyjmują, a jeżeli ktoś je zaakceptuje, to po bardzo niekorzystnym kursie.

Na szczęście przypominasz sobie, że masz w portfelu kartę walutową prowadzoną w euro, którą zamówiłeś ze dwa lata temu i do tej pory skorzystałeś z niej może trzy razy. Na koncie oczywiście pustki, ale nic straconego.

Pobierasz szybko aplikację do wymiany walut Cinkciarz.pl i zlecasz przewalutowanie środków. W kilku prostych krokach przelewasz pieniądze na swoje konto i możesz swobodnie oddać się przyjemnościom, bez obaw o problemy z płatnościami.

Kantor w telefonie – aplikacja dla każdego podróżnika

Aplikacja Wymiana Walut - Cinckiarz.pl

To oczywiście skrajny przypadek pokazujący, w jakim momencie aplikacja mobilna do wymiany walut może okazać się przydatna. Zdecydowanie lepiej, gdy o tak istotnych kwestiach, jak przygotowanie pieniędzy na wyjazd, nie zapominamy.

Aplikacja do wymiany walut może być najlepszym przyjacielem podróżnika nie tylko w sytuacjach podbramkowych. Może posłużyć np. do szybkiego podejrzenia aktualnych kursów walut, szczególnie w bardziej egzotycznych miejscach, gdzie posługujemy się mniej oczywistą walutą, którą trudniej przelicza się w pamięci.

W aplikacji od Cinkciarz.pl dostępny jest wygodny kalkulator walutowy, w którym bez zobowiązań możemy wpisać interesującą nas kwotę. Zastanawiasz się, ile zapłacisz za kawę w Izraelu? Wpisz dokładną kwotę i dowiedz się, jaka jest cena w przeliczeniu na złotówki.

Już ta prosta funkcja pokazuje, jak przydatna może być taka aplikacja. Możliwość szybkiego przeliczenia kursu pozwala oszacować, czy przypadkiem za coś sporo nie przepłacamy.

Wymiana walut w aplikacji – w dowolnym momencie

Choć niektórzy wymianę walut wciąż utożsamiają z koniecznością wybrania się do kantoru stacjonarnego, dziś nie trzeba się nawet ruszać z domu. Kantory internetowe, prężnie działające na polskim rynku od wielu lat, zdążyły nas już przyzwyczaić, że walutę wymieniamy online.

Część z nich poszła jednak o krok dalej. Cinkciarz.pl, mając na uwadze wygodę swoich użytkowników, stworzył dedykowaną aplikację, dzięki której walutę wymienimy dosłownie w dowolnym miejscu i momencie.

Niezależnie, czy stoimy w kolejce w sklepie, na poczcie, jedziemy komunikacją miejską czy aktualnie opalamy się na jednej z egzotycznych plaż – wystarczy dostęp do internetu, by wymienić jedną z wielu dostępnych w aplikacji walut.

Posiadanie aplikacji zawsze pod ręką sprawia, że możemy na bieżąco monitorować kursy interesujących nas walut i reagować na nagłe zmiany notowań – kupując lub sprzedając walutę. To jeden ze sposobów na dodatkową oszczędność.

Aplikacja Cinkciarz.pl jeszcze bardziej ułatwia ten proces. Użytkownik może bowiem skorzystać z wygodnych alertów walutowych, ustalając interesujący go kurs kupna lub sprzedaży wybranej waluty. Jeżeli ten zostanie osiągnięty, otrzyma on powiadomienie.

W aplikacji dostępna jest także możliwość automatycznego zawarcia transakcji po osiągnięciu ustalonego kursu. Użytkownik nie musi nawet śledzić aktualnych notowań, by korzystnie wymienić walutę.

Lepsze kursy walut na wyciągnięcie ręki

Kursy walut w aplikacji Cinckiarz.pl

Korzystanie z kantorów internetowych za pomocą dedykowanych aplikacji to nie tylko zdecydowanie większa wygoda i oszczędność czasu, który musielibyśmy przeznaczyć na dotarcie do kantoru stacjonarnego. To także, a może przede wszystkim – oszczędność pieniędzy.

Kursy walut oferowane przez kantory internetowe są zazwyczaj bardziej atrakcyjne od tych dostępnych w placówkach stacjonarnych czy w bankach. Spread, czyli różnica w cenie zakupu i sprzedaży waluty, jest zdecydowanie niższy. Dla przykładu zakup 1000 euro w Cinkciarz.pl wyniesie nas 4544 zł (kurs z dnia 21.04.2020 r.). Tymczasem zakup takiej samej ilości gotówki w tym samym czasie w jednym z wiodących banków w Polsce to aż 4663 zł, czyli ponad 100 złotych więcej!

Innym ciekawym rozwiązaniem dostępnym w aplikacji Cinkciarz.pl są transakcje społecznościowe, w ramach których użytkownicy wymieniają walutę między sobą, po wcześniej ustalonym kursie. To rozwiązanie dla cierpliwych, dzięki któremu można zakupić lub sprzedać walutę po jeszcze lepszym kursie.

Kantor w telefonie – nie tylko wymiana walut

Wraz z rozwojem szeroko pojętych usług i przenoszeniem ich do internetu, ewoluowała również działalność kantorów internetowych. Niektóre z nich, w tym Cinkciarz.pl, rozwinęły swoją ofertę, dodając między innymi przekazy pieniężne.

Dedykowana temu aplikacja od Cinkciarz.pl umożliwia szybkie wysłanie pieniędzy do wielu krajów na świecie w kilkudziesięciu walutach. Użytkownik może wybrać sposób dostarczenia środków. Dużym udogodnieniem jest fakt, że nie musi nawet znać numeru rachunku bankowego swojego odbiorcy. Wystarczy, że wprowadzi jego adres e-mail lub numer telefonu, a pieniądze szybko dotrą do celu.

Podczas wysyłania środków można zdefiniować walutę, w której mają być dostarczone. Przebywając za granicą możemy zatem wysłać np. funty brytyjskie, ale rodzina w kraju otrzyma na swoje konto złotówki. Warto dodać, że przewalutowanie odbywa się według atrakcyjnych kursów walut portalu.

Aplikacja do przekazów pieniężnych jest zatem interesującym uzupełnieniem wymiany walut. Mając ją zainstalowaną w telefonie, możliwe jest szybkie wysłanie pieniędzy do najbliższych, gdy tego potrzebują. Możemy niemal natychmiastowo reagować na nieplanowane sytuacje i pomagać finansowo tym, którzy tego potrzebują.

Usprawnij zarządzanie swoimi finansami

Niezależnie od tego, czy za granicę wyjeżdżamy raz w roku na wymarzone wakacje, czy podróżujemy niemal każdego miesiąca, zainstalowanie aplikacji do wymiany walut w swoim telefonie pozwala zaoszczędzić czas, a także – jak pokazuje wcześniej przytoczony przykład – wypracować dodatkowe oszczędności, które możemy przeznaczyć np. na nieplanowane przyjemności.

Aplikacja do wymiany walut przydaje się również do szybkiego sprawdzania kursów walut i analizowania cen za granicą. Łatwy dostęp do najważniejszych informacji związanych z walutami sprawia, że możemy w bardziej przemyślany sposób zarządzać swoimi finansami.


Zobacz również:

19 lut 2020 8:15

10 przydatnych typów aplikacji na Androida

10 paź 2019 11:34

Jak zintegrować płatności w sklepie e-commerce?

Atrakcyjne kursy 28 walut

Rozpocznij chat