Wymieniaj waluty

Wymieniaj waluty
i zdobywaj darmowe losy.

Pula nagród: 500 000 zł

Weź udział w loterii >

Kurs HKD - Dolar hongkoński

Dolar hongkoński – funkcjonuje jako oficjalna waluta w Hongkongu. Jeden dolar hongkoński dzieli się na sto centów.

Kalkulator jest chwilowo niedostępny. Za utrudnienia przepraszamy.
Wymiana walut

Kurs na żywo.

Aktualizacja: 30s

Waluta Kupno Sprzedaż Nazwa Kod waluty
HKD PLN 0,5449 0,5877 Dolar hongkoński 1 HKD

Chcesz tanio wymienić walutę?

Zarejestruj się i odbierz kod 0,005 na pierwszą transakcję.

Dotyczy wymiany walut z PLN.

Otwórz konto i odbierz rabat

Kurs Dolara hongkońskiego - wykres

HKD /
Wymień walutę po interesującym Cię kursie

Wymień walutę po interesującym Cię kursie

Korzystaj z alertów walutowych, bądź na bieżąco z notowaniami i wymieniaj walutę po interesującym Cię kursie.

Wymień walutę

Ostatnie komentarze walutowe

Komentarze walutowe - tekst 24 cze 2022 10:39

Kursy walut w nowej rzeczywistości, ale kurs euro znów nad 4,70 zł, a kurs dolara niebezpiecznie blisko 4,50 zł (komentarz z 24.06.2022)

Komentarze walutowe - tekst 23 cze 2022 10:08

Kursy walut w strachu przed recesją, kurs euro znów nad 4,70 zł, kurs dolara blisko 4,50 zł (komentarz z 23.06.2022)

Komentarze walutowe - tekst 22 cze 2022 10:08

Kursy walut kontra hamujący wzrost, kurs dolara odbija od 4,40 zł, kurs euro traci spadkowy impet pod 4,65 zł (komentarz z 22.06.2022)

Komentarze walutowe - tekst 21 cze 2022 10:19

Kursy walut wymazują skok, kurs euro nurkuje pod 4,65 zł, kurs dolara walczy z 4,40 zł (komentarz z 21.06.2022)

Komentarze walutowe - tekst 20 cze 2022 9:44

Kursy walut po bankierskim maratonie, złoty poobijany w długi weekend, dolar bez mocy, frank skokowo zyskuje (komentarz z 20.06.2022)

Komentarze walutowe - tekst 15 cze 2022 21:09

Kursy walut reagują na podwyżkę stóp Fed, kurs dolara próbuje zawracać z 20-letniego szczytu (komentarz z 15.06.2022 po decyzji Rezerwy Federalnej)

Ponad 900 000 opinii

Klienci oceniają nas na 4,9/5,0 w serwisie Opineo.pl.

Bezpieczeństwo

Transakcje realizujemy online, eliminując ryzyko związane z obrotem gotówki.

Sprawdź nasze standardy
Szybkie transakcje walutowe

Zyskaj czas dzięki szybkiej realizacji transakcji wymiany walut.

Sprawdź czas realizacji
Wiele metod płatności

Transakcje możesz opłacać wygodnymi metodami płatności.

Zobacz dostępne metody

28 walut w korzystnej ofercie online

Atrakcyjne kursy i możliwość zawierania transakcji 24/7. Wymieniaj waluty bez zbędnych opłat.

Oszczędzaj z przelicznikiem walut

Zapomnij o niekorzystnych kursach i ukrytych opłatach. Skorzystaj z kalkulatora walut i przekonaj się, ile możesz zaoszczędzić. Załóż darmowe konto i zacznij korzystnie wymieniać walutę.

Załóż darmowe konto

Dolar hongkoński

Dolar Hongkoński (HKD) to oficjalna waluta Hongkongu, regionu administracyjnego Chińskiej Republiki Ludowej. Oprócz międzynarodowego symbolu, niekiedy jest także zapisywany skrótem HK$.

Dolar hongkoński – gdzie obowiązuje?

Dolar hongkoński jest oficjalnym środkiem płatniczym na terenie Hongkongu. Nieoficjalnie używa się go również w Macau, gdzie formalnie walutą jest pataca. Wybierając się do któregoś z tych regionów administracyjnych Chin, warto zatem sprawdzić kurs dolara hongkońskiego, a dokładnie – parę HKD/PLN.

Historia dolara hongkońskiego

W XIX wieku na terenie Hongkongu, który był wolnym portem handlowym, używano walut z całego świata. W obiegu znajdowały się zarówno rupie indyjskie, meksykańskie reale czy monety chińskie. Pierwsze próby ujednolicenia systemu podjęto w 1863 roku – bito lokalne monety w systemie dolarowym. W tamtych czasach większość walut świata było powiązana ze srebrem. Zaczęło się to zmieniać pod koniec tego stulecia. Hongkong i Chiny były regionami, które jako ostatnie porzuciły powiązanie waluty ze srebrem. W 1935 roku kurs HKD był sztywno powiązany z funtem szterlingiem. Podczas japońskiej okupacji w trakcie drugiej wojny światowej początkowo HKD był wymieniany na jena po ustalonym kursie, a później jen stał się oficjalną walutą Hongkongu. Do dolara hongkońskiego powrócono po zakończeniu okupacji. W związku z dewaluacją funta brytyjskiego, w 1972 roku, kurs HKD został powiązany z dolarem amerykańskim. Zrezygnowano z tego dwa lata później. Na kolejnych 9 lat kurs dolara hongkońskiego nie był powiązany z żadną walutą. W 1983 roku powrócono jednak do stałego kursu z USD.

Dolar hongkoński – najważniejsze informacje

Dolar hongkoński dzieli się na 100 centów. Licencję na wydawanie własnych banknotów HKD mają aż trzy działające w Hongkongu banki – HSBC, Bank of China oraz Standard Chartered. Każdy z nich może projektować własny wygląd banknotów, choć musi zachować ustaloną kolorystykę. Wyjątek stanowi tutaj banknot 10-dolarowy. Ten, podobnie jak wszystkie monety, jest wydawany przez rząd Hongkongu. W obiegu znajdują się monety o nominale 10, 20 i 50 centów, a także 1, 2, 5 i 10 dolarów hongkońskich. Różnią się one od siebie przede wszystkim kształtem – niektóre są okrągłe, inne pofalowane. Banknoty dostępne są w nominałach 20 (niebieskie), 50 (zielone), 100 (czerwone), 500 (brązowe) oraz 1000 (żółte) HKD. Dominują na nich lokalne motywy. Na wielu banknotach widnieje charakterystyczny lew.

Sprawdź kurs dolara hongkońskiego

HKD to jedna z chętniej wymienianych walut na świecie. W kwietniu 2019 roku znalazła się na 9. miejscu pod tym względem. Zainteresowaniu dolarem hongkońskim sprzyja dobrze rozwinięta gospodarka Hongkongu, od lat oparta głównie na handlu zagranicznym. Dolarowi hongkońskiemu pomaga też powiązanie kursu z dolarem amerykańskim. Warto jednak dodać, że także ta para miewa pewne wahania, co może wywoływać niepokoje na rynku. Zdecydowanie mniej popularna jest natomiast para HKD/PLN. Zainteresowani są nią przede wszystkim turyści, którzy wybierają się do Hongkongu na wakacje lub osoby nawiązujące kontakty handlowe. Ze względu na ceny w Hongkongu, które mocno różnią się od tych w Polsce, warto na bieżąco śledzić kurs HKD/PLN. Do szybkiego przeliczania waluty można użyć kalkulatora walutowego, dostępnego na naszej stronie.